• Головна
  • Динаміка цін на квартири залежно від етапу будівництва ЖК
Новини компаній
11:30, 30 серпня 2021 р.

Динаміка цін на квартири залежно від етапу будівництва ЖК

Новини компаній

Купівля власного житла є доволі серйозним кроком і відповідальним. Тому радимо заздалегідь оцінити всі ризики і переваги придбання квартири в будинку на тому чи іншому етапі будівництва. Ще зовсім недавно більшість українців прагнула придбати житло на стадії котловану. Проте сьогодні інвестор більш стримано спрямовує свої кошти в недобудований будинок. 

Обережне ставлення до придбання недобудованого житла викликане цілим комплексом причин, основною з них є нестабільність ситуації на ринку нерухомості. Разом з тим в розділі новобудови DOM.RIA повідомляється про можливість купівлі житла на ранніх стадіях будівництва - близько 25% всіх покупців шукають саме такі варіанти.

Фінансові аспекти купівлі квартири на ранніх стадіях будівництва

Основною причиною, що спонукає інвестора вкладатися на ранніх стадіях будівництва є ціна квадратного метра. За статистикою різниця у вартості квартири на етапі котловану і у вже зданому будинку може сягати 50%. Проте не варто думати, що ціна житла змінюється після завершення будівництва. Насправді, забудовник може піднімати вартість квадратного метра кілька разів, в залежності готовності будинку.

  • Котлован. Найбільш ранній, ризикований і вигідний час для купівлі житла. Як ми вже згадували, вартість квартири на 40-60% нижча, чим у готовому будинку;

  • Перші поверхи. На цьому етапі забудовник вже може продемонструвати певні результати своєї роботи. Тому будьте готові викласти на 10-15% більше, ніж на стадії котловану;

  • Внутрішні та оздоблювальні роботи. Менше ризиків - вище ціна. На цій стадії дуже важко знайти привабливі пропозиції, але вони ще є;

  • Закінчення будівництва. Ви впевнені, що отримаєте житло - залишились формальності. Але і на цій стадії ще можна зекономити 5-10%;

  • Введення в експлуатацію. Починайте ремонт хоч в день укладення договору, але будьте готові платити повну вартість житла, часом, вона навіть вища за середньоринкову.

Як бачимо, вартість квадратного метра зростає на кожному етапі будівництва і, навіть, після його закінчення. Логіка процесу проста: менше ризиків – вища ціна. 

У Києві зростання вартості квадратного метра відбувається дуже активно. Порівняйте, на етапі підготовки ділянки вартість складає 20 081 грн, а вже при зведенні фундаменту - 28 119 грн. 

Купівля квартири в розстрочку

Ми вже зауважили, що головною перевагою купівлі житла на ранніх стадіях будівництва є його вартість. Головною, але не єдиною. Багато українців, які не мають повної суми на придбання квартири, користуються розстрочкою від забудовника. Угоду про купівлю житла можна укласти, маючи 20-30% від необхідної суми. 

Постає питання: чи змінюються умови розстрочки, в залежності від етапу будівництва. Якщо говорити про суму першого внеску, то ні. Забудовник, зазвичай, на цей пункт уваги не звертає. Більш важливим є термін розстрочки. Частіше за все компанія-забудовник розраховує платежі до запланованого терміну здачі будинку. Зрозуміло, що на стадії котловану ви можете отримати розстрочку на 24-36 місяців. За цей час буде можливість заробити необхідні кошти і здійснити ряд регулярних платежів, повністю виконавши свої зобов’язання перед забудовником. На завершальному етапі термін розстрочки рідко коли перевищує 12 місяців, або такий варіант купівлі зовсім відсутній. 

Ризики купівлі квартири на ранній стадії будівництва

  1. Основним ризиком придбання житла на ранньому етапі будівництва є невизначеність. По суті, інвестор купує повітря і обіцянки забудовника. Варто дуже уважно вивчити історію компанії, дозвільні папери та документи на земельну ділянку;

  2. Фактор часу. Купуючи дешеві метри на етапі котловану, ви погоджуєтесь з тим фактом, що отримаєте житло не раніше, як за кілька років;

  3. Проблеми з підключенням до комунікацій. Ще одна проблема, з якою часто стикаються покупці квартир в новобудові. Забудовник, реалізувавши житло задовго до завершення будівництва, може не поспішати вкладати гроші в підключення будинку до міських комунікацій. Те саме можна сказати і про прибудинкову інфраструктуру. 

Ризики придбання житла на ранніх стадіях будівництва є. Але їх можна уникнути, самостійно вивчивши документи та бекграунд забудовника, або доручивши цю роботу спеціалістам з агентства нерухомості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...