• Головна
  • 7 законів грошей, які допоможуть вам збудувати капітал
Новини компаній
13:00, 9 вересня 2021 р.

7 законів грошей, які допоможуть вам збудувати капітал

Новини компаній

Можна мріяти про багатого родича, який неочікувано залишить спадок. А можна забути про ілюзії та збудувати капітал з “нуля” дотримуючись 7 правил. Гроші люблять лише тих, хто вміє з ними поводитись. Інакше, вам не допоможе навіть мільйон доларів.

Закон 1. Наповнюйте свій гаманець маленькими сумами

Візьміть собі за правило щомісяця відкладати щонайменше 10% від зарплати. Це правило не залежить від розміру ваших доходів. Адже, якщо ви заробляєте 10 тис. в місяць, то 1 тис. не зробить вам погоди. Якщо 100 тис., то 10 тис. — тим паче. Натомість з часом, ці маленькі суми перетворяться на великі гроші та ваш початковий капітал.

Закон 2. Плануйте свій бюджет

Більше заробляти — недостатньо. Разом з нашими доходами збільшуються наші витрати. Однак не варто плутати їх з викиданням грошей на вітер.

Складіть детальний місячний бюджет поділивши його на 2 категорії: нагальні витрати та додаткові витрати. Бажано класти ці суми на різні кредитні картки. Так ви будете чітко бачили скільки вам можна витрачати.

Важливо: Чітко дотримуйтесь цього фінансового плану та не витрачайте більш як 90% бюджету.

Закон 3. Змусьте гроші множитись

Гроші, які лежать мертвим багажем, приречені на інфляцію. Саме тому колекціонувати готівку — погана ідея. Оптимальним рішенням буде покласти гроші на депозит з хорошим відсотком. Принаймні ваші гроші не втратять цінності.

Закон 4. Уважно вивчайте сферу інвестиції

Якщо ви вирішили інвестувати гроші, пильнуйте, щоб основна сума не постраждала. Для цього потрібно порадитися з експертами та уважно вивчити ринок.

Важливо: не ведіться на обіцянки швидкого заробітку.

Закон 5. Уникайте орендованого житла

Орендоване житло — гроші в нікуди. Ви роками будете інвестувати в житло, яке вам не належатиме. Набагато вигідніше купити 2-кімнатну квартиру, скажімо, за 1 млн гривень. Якщо розбити оплату на 20 років, це вийде 50 тис. в рік та 4166 грн в місяць. Таким чином ви не переплатите лишнього й з часом вийдете в плюс.

Закон 6. Подумайте про майбутній дохід

Пенсія не гарантує безбідної старості, тож про своє фінансове майбутнє потрібно думати заздалегідь. Найкраще відкрити накопичувальний поліс на старість або інвестувати в нерухомість.

Важливо: такі накопичувальні програми доступні в Україні. Головне обирати компанії зі 100% іноземним капіталом.

Закон 7. Заробляйте більше

Чим кращий ви спеціаліст, тим більше коштують ваші послуги. Тому вкладати гроші у власний розвиток — завжди хороша ідея. Шукайте нові перспективи, розширюйте свою матрицю послуг та вчіться допродавати додаткові товари.

Наприклад: якщо ви продаєте двері, розкажіть про виготовлення магнітних замків, які рідше ламаються та не дають дверям грюкати.

Що робити, якщо у вас є борги?

Для тих, хто живе в борг існує кілька рішень. Ось 1 з варіантів.

  • Поділіть свій дохід на 10 рівних частин.

7 з них витрачайте на нагальні потреби та маленькі радощі життя. Ще 20% щомісяця виділяйте на виплату боргу, а 10% на заощадження.

Важливо: першим погасіть борг з найбільшим відсотком, адже від цієї суми залежатиме подальша комісія. Щоб закрити прострочений борг ви можете взяти мікропозику в МФО під 0,01% та погасити борг. Це набагато дешевше ніж платити 3,5% в день.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...