• Головна
  • Як подолати вигорання на роботі
Новини компаній
12:20, 30 червня 2022 р.

Як подолати вигорання на роботі

Новини компаній

До психологів з порталу Rozmova.me часто звертаються з питанням «як подолати вигорання на роботі?». І це не дивно, враховуючи те, що сьогодні багатьом людям доводиться працювати понаднормово, а часу на відпочинок залишається все менше й менше. До того ж, потрібно приділити увагу сім’ї, батькам, друзям, переробити купу домашніх справ, не кажучи вже про якісь форс-мажорні обставини на кшталт позапланового ремонту.

Впоратись з емоційним вигоранням водночас і просто, і складно. Просто – через те, що це здатна зробити кожна людина, навіть без звернення до психолога. Хоча консультація не буде зайвою. Складно – через те, що подолання вигорання вимагає певних змін на роботі, а не завжди працівник має можливість впливати на деякі процеси, зокрема змінювати свій графік. Проте спробувати варто, інакше доведеться змінювати місце працевлаштування.

Фахівці радять наступні дії:

·Обговорити з керівником умови праці, можливо, вдасться знайти компроміс щодо графіку або взяти відпустку, чи хоча б домовитись про тимчасову зміну посаду, зменшення навантаження;

·Правильно виставляти пріоритети, не намагатись виконати всі задачі якомога скоріше, структурувати свої обов’язки, щоб навантаження було рівномірним;

·Визначити собі точний робочий час. Тобто, працювати – лише протягом визначеного часу, а вдома повністю забувати про роботу;

·Робити короткочасні паузи, наприклад, щоб попити каву чи чай, вийти на свіже повітря на кілька хвилин;

·Вчитись відмовляти колегам у їх проханнях про допомогу. Якщо ця допомога забирає час, і потім доводиться надолужувати його собі на шкоду, то варто відмовити колезі.

Обов’язковою умовою подолання емоційного вигорання є повноцінний сон. Необхідно спати не менше 7-8 годин на добу, причому краще лягати до 12 години ночі.

Життя не обмежується лише роботою

Про це завжди треба пам’ятати. Деякі люди навіть у вихідні думають про роботу, розмірковують, як вирішити ті чи інші задачі. Краще за все – знайти собі хобі, наприклад, йога, плавання, туристичні походи, малювання. Будь-що, що здатне відволікти, додасть нові фарби в життя. Головне, щоб хобі подобалось, а не було формальним.

І, звісно, побільше спілкування з близькими людьми, спільні заходи, зустрічі, вечірки. Це допоможе розслабитись, забувати про обов’язки та конфлікти на роботі. А якщо проблема залишається, відчувається виснаження, то завжди можна прийти на консультацію до психолога, бо можливо причина криється в іншому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...