Про спрощення приватизації і сприяння релокації бізнесу - Верховна рада України ухвалила закон
28 липня Верховна Рада України 233 голосами ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №7451, який пришвидшує приватизацію та сприяє релокації бізнесу і економічному відновленню держави.
Процедури продажу держмайна відтепер стануть швидшими, прозорішими, та, відповідно, зручнішими для бізнесу. Завдяки оновленим законодавчим нормам аграрії зможуть придбати і модернізувати не функціонуючі державні спиртові заводи і комбінати хлібопродуктів. Це дозволять частково розв'язувати питання зберігання і перероблення зерна, та створення продукту з доданою вартістю.
Що передбачає закон? Ключові зміни:
- Суттєве скорочення строків проведення приватизаційних аукціонів та підготовки об’єктів – від оголошення до підписання договору не більше 2 місяців;
- Мінімізація ризиків – оплата до укладання договору купівлі-продажу;
- Розблокування приватизації держпідприємств з арештами та обтяженнями майна (тільки з уже прийнятими рішеннями про приватизацію таких 115) – зі збереженням прав кредиторів;
- Проведення великої приватизації на онлайн-аукціонах;
- Передача всіх дозволів та ліцензій новим власникам ЄМК, замість необхідності підприємцям переоформлювати всі дозвільні документи; Цифровізація ключових приватизаційних процесів – онлайн-оголошення про аукціони.
Значні зміни внесено в процедури великої приватизації – це стосується продажу об‘єктів з балансовою вартістю понад 250 млн грн. Всі такі аукціони переведено на «Прозорро.Продажі». Це унеможливлює сторонній вплив на учасників аукціонів, економить державі кошти та усуває корупційні ризики щодо повноти надання інформації про об‘єкти.
«Законопроєкт №7451 – це важливий крок до відновлення бізнес-активності в Україні. Підприємці отримали зручні механізми для розвитку і перезапуску виробництв. Внесені до законодавства зміни сприятимуть відбудові країни після перемоги. Ухвалені законодавчі ініціативи дозволяють нам краще захищати інтереси держави і бізнесу, який чекає на перезапуск приватизації», – наголосила в.о. Голови Фонду держмайна Ольга Батова.
Підписуйтесь на нас в соцмережах та слідкуйте за новинами.
Наш Telegram канал.