• Головна
  • На Київщині створять госпітальний округ на базі 24 медичних закладів
14:30, 27 серпня 2022 р.

На Київщині створять госпітальний округ на базі 24 медичних закладів

На початку липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №2347, що запускає наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, що своєю чергою поділятиметься на кластери. У рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на над кластерні, кластерні та загальні.

У Київській області до госпітального округу потрапили 24 медичних заклади. Із них над кластерними будуть визначені 2 лікарні, ще 7 лікарень стануть кластерними в регіоні та 15 – загальними.

«Разом із Міністерством охорони здоров’я ми продовжуємо готувати медичні заклади Київщини до наступного етапу медичної реформи. Наше завдання оптимально використовувати ресурси госпітального округу, аби кожен пацієнт був доправлений в ту лікарню, де максимально якісно нададуть потрібні йому лікування», – підкреслює директорка Департаменту охорони здоров’я Олена Єфименко.

Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров’ям — пацієнт потраплятиме у кластерні та над кластерні лікарні, що надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Як приклад, починаючи із 2023 року, пацієнти з інсультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно в кластерних та над кластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіо центри. Адже наразі в Україні невтішна статистика щодо лікування серцево-судинних захворювань. Щороку через несвоєчасно надану медичну допомогу лише від інсультів помирає близько 30 000 пацієнтів.

Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, що відповідає його стану й матиме все необхідне обладнання для діагностики та якісного лікування.

Створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, що відповідають міжнародним стандартам та практикам.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та слідкуйте за новинами.  

Наш Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київщина #Україна #медичні заклади #округ #госпіталі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...