• Головна
  • На Київщині оцифрують архівні акти цивільного стану громадян 1919-1945 років
12:00, 14 вересня 2022 р.

На Київщині оцифрують архівні акти цивільного стану громадян 1919-1945 років

Це буде реалізовано за підтримки Світового Фонду Пам’яток - World Мonuments Fund.

На виконання проектного договору оцифрування архівних документів між Державним архівом Київської області та Всесвітнім фондом пам’яток - World Мonuments Fund, який був підписаний у серпні 2022 року, планується оцифрувати більше 1000 книг реєстрації актів цивільного стану жителів Київщини за 1919-1945 роки.

Довідково: Світовий Фонд Пам’яток є провідною незалежною організацією, що займається захистом визначних пам’яток та об’єктів культурної спадщини. За більше як 55 років роботи у більш як 700 визначних місць у 112 країнах світу, фахівці фонду довели ефективність підходів та методів для збереження культурного спадку по всьому світу.

Впродовж 6 місяців планується створити цифровий масив книг реєстрації актів цивільного стану, які надійшли на зберігання до державного архіву від відділу РАЦС Головного управління юстиції у Київській області за останні роки, та об’єднати  їх в інформаційно-пошукову систему, яка буде надаватиме доступ до ретроспективної інформації і працюватиме в режимі 24/7.

Завдяки зусиллям працівників Державного архіву Київської області вже зараз створена пошукова база даних по книгам реєстрації актів цивільного стану мешканців області за1919-1939 роки, до якої внесено більше 250 тисяч записів і яка є безцінним джерелом для історичних, демографічних, статистичних, соціальних, генеалогічних досліджень. Ознайомитися з базою можна за посиланням: https://opisi.dako.gov.ua/site/zags

Враховуючи регіональний аспект інформації, що міститься в архівних документах, проект надасть можливість введення до інформаційного простору даних про населення по кожному населеному пункту Київської області, що в свою чергу, надасть можливість активізувати дослідження з пошуку власного родоводу та історії малої Батьківщини.

Підписуйтесь на нас у Facebook, на наш Telegram-канал та слідкуйте за новинами Білої Церкви на сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Біла Церква #архіви #акти #громадяни #Київщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...