• Головна
  • За яким принципом поділяють на види листову нержавіючу сталь. Види нержавіючого листа
Новини компаній
12:48, 27 вересня 2022 р.

За яким принципом поділяють на види листову нержавіючу сталь. Види нержавіючого листа

Новини компаній

Якщо визначати лідера продаж серед нержавіючого прокату, листи впевнено займуть перше місце. Дивуватися такій обставині не доводиться: листова нержавіюча сталь не тільки використовується в різних галузях промисловості, будівництві, архітектурі та дизайні, але ще й виступає в ролі заготовок для виробництва різноманітних виробів та інших різновидів металопрокату. Перше, що спадає на думку - виготовлення зварних труб, професійних кухонних меблів, обшивки фасадів будівель. Список можна продовжувати та продовжувати. Так що лист нержавіючої сталі, немов герой відомої комедії Бомарше, «встигає» скрізь: Фігаро тут, Фігаро там. Ну а посуд з нержавіючої сталі є практично в кожному будинку. Тож прикладна цінність такого виду металопрокату не викликає сумнівів. Цікаво, а на які різновиди поділяються нержавіючі листи? Спробуймо розібратися.

За яким принципом поділяють на види листову нержавіючу сталь. Види нержавіючого листа, фото-1

За яким принципом поділяють на види листову нержавіючу сталь

При всій схожості листи кардинально відрізняються один від одного за сферою застосування. Наприклад, з одних роблять кухонні стелажі, інші використовуються для виготовлення місткостей для зберігання хімічно активних речовин, треті відполіровані до дзеркального блиску, тому є декоративними елементами дизайнерського оформлення інтер'єрів та екстер'єрів. Дуже сумнівно, що скрізь застосовується однаковий за технічними характеристиками нержавіючий лист.

Насправді, так воно і є. Листову нержавіючу сталь відносять до різних видів в залежності від:

  • Технології виробництва — виготовляють гарячекатані та холоднокатані листи. В результаті фізико-механічні властивості прокату дуже відрізняються, що безпосередньо впливає на сферу застосування готових виробів.
  • Використовуваної марки сталі - експлуатаційні характеристики та сфера застосування значною мірою формуються вмістом легуючих добавок. Хімічний склад сплаву визначає приналежність листового нержавіючого прокату до однієї з груп сталі - технічної, харчової, жароміцної, кислотостійкої.
  • Результат обробки поверхні — вона може бути матовою і дзеркальною. Зрозуміло, що відполіровані до блиску листи виглядають дуже привабливо, що спричиняє їх застосування при створенні сучасних архітектурних та дизайнерських рішень, а також оригінальних арт-об'єктів.
  • Метод механічного на поверхню — формування фактури виконується різними методами. Це не тільки змінює зовнішній вигляд листів, а й визначає його застосування. Наприклад, рифлені листи використовуються для виготовлення практичних у плані догляду сходових прольотів, сходів та помостів. Також поверхню обробляють просічно-витяжним методом, прокочують через рельєфну заготовку, роблять отвори різного розміру і форми (перфорують).

Розгляньмо детальніше, як впливає на експлуатаційні характеристики листового нержавіючого металопрокату спосіб його виробництва.

За яким принципом поділяють на види листову нержавіючу сталь. Види нержавіючого листа, фото-2

Гарячий нержавіючий прокат

Гарячекатані листи виготовляють після нагрівання заготовки до температури приблизно +1000°C. Це робить сталь пластичною, що спрощує її обробку та прискорює процес виготовлення. Фактично майбутній листовий металопрокат формується шляхом пропускання заготівлі через спеціальні ковзанки. Потужність обладнання незначна, розжарений метал легко піддається дії, а товщина листа може досягати 100 мм. Такий спосіб відрізняється невисокою вартістю виготовлення, проте має досить серйозні мінуси:

  • Значні перепади по довжині та товщині, що утворюються через неоднорідну структуру сплаву;
  • Нерівномірний розподіл фізичних властивостей – у різних місцях параметри міцності, пружності, пластичності відрізняються;
  • При сильному нагріванні компоненти, що входять до складу сталі вступають в реакцію окислення з киснем, що знаходиться в повітрі, через що утворюються окалини.

Тому така технологія не дозволяє отримати аркуш із еталонними характеристиками. До того ж його поверхня не відрізняється ідеальною рівністю. Гладкою її також не назвеш.

Щоб отримати листовий нержавіючий металопрокат з однорідною внутрішньою структурою та рівномірним розподілом технічних характеристик, використовують дорожчу технологію виготовлення – холодний прокат. Обробляти метал у такий спосіб набагато важче, зате нагородою стає практично еталонна поверхня — рівна та гладка, а також правильні геометричні розміри та висока міцність

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...