• Головна
  • Як правильно вибрати та замінити клиновий ремінь
Новини компаній
10:48, 30 вересня 2022 р.

Як правильно вибрати та замінити клиновий ремінь

Новини компаній
Як правильно вибрати та замінити клиновий ремінь, фото-1

Ремені всіх типів зазнають значних механічних та теплових навантажень, а також впливу масел, палив та інших технічних рідин — все це призводить до зносу, деформації та пошкодження виробу.

Також ремінь поступово витягується, що знижує надійність його зчеплення зі шківами і, відповідно, погіршує характеристики всієї клинопасової передачі. Все це призводить до прослизання ременя або сприяє його зісковзування зі шківів, а в окремих випадках ремінь через тріщини і високі навантаження може розірватися. Щоб уникнути проблем з роботою агрегатів, що мають клинопасовий привід, ремені рекомендується періодично змінювати. Підібрати автозапчастину в Україні можна по каталогу: https://altstar.ua/podbor-po-katalogam

Характеристики, маркування та застосування клинових ременів

За застосовністю приводні ремені поділяються на кілька груп:

  • Вентиляторні;
  • Автомобільні;
  • Привідні для с/г машин, верстатів та інших стаціонарних установок.

Ремені вентиляторні гладкі мають довжину від 710 до 2000 мм, зубчасті від 715 до 1550 мм; приводні для верстатів та іншого обладнання – від 400 мм до 18 метрів.

Зазвичай гладкі вентиляторні ремені мають маркування із зазначенням перерізу (ширина та висота) та довжини, зубчасті ремені мають маркування із зазначенням ширини та довжини з префіксом AVX (наприклад, AVX 10-715 або AVX 13-1045). Автомобільні ремені маркуються аналогічно, але із префіксом AV (наприклад, AV 13-1250). Також на ременях обов'язково наноситься стандарт, якому відповідає цей виріб, та різна службова інформація.

На заміну необхідно брати ремінь того ж виду, що використовувався на агрегаті раніше - він повинен відповідати шків за розмірами, а також мати необхідну для роботи приводу довжину. Застосування ременя перерізу, відмінного від перерізу канавки шківа, неприпустимо - він прослизатиме або інтенсивно зношуватиметься, особливо при перепадах температур, і незабаром вийде з ладу.

Заміну клинового ременя необхідно проводити відповідно до рекомендацій, наведених в інструкції з ремонту та ТО конкретного агрегату або ТС. Для заміни може знадобитися зміни відстані між шківами, а після встановлення нового ременя виконання його натяжки із зусиллям, зазначеним в інструкції. Для продовження терміну експлуатації ременя необхідно підбирати вироби так, щоб вони відповідали кліматичним зонам, також потрібно дотримуватись кількох простих рекомендацій: не допускати запуску двигуна при надмірно низьких температурах без підігріву, і, навпаки, не допускати нагріву ременів вище +80°С.

При попаданні технічних рідин та забрудненні необхідно протирати ремені. Все це забезпечує нормальну роботу клинових ременів та передач на їх основі, що є необхідною умовою безперебійного функціонування силового агрегату чи іншого обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...