• Головна
  • Чищення та дозаправка кондиціонера в машині – все, що потрібно знати!
Новини компаній
14:05, 3 жовтня 2022 р.

Чищення та дозаправка кондиціонера в машині – все, що потрібно знати!

Новини компаній
Чищення та дозаправка кондиціонера в машині – все, що потрібно знати!, фото-1

Кондиціонер – справжнє щастя для будь-якого водія, якому доведеться подорожувати у спеку. Особливо коли він стоїть у пробці і до довгоочікуваного виїзду ще кілька кілометрів. Однак наявність кліматроніка в автомобілі пов'язане з певною часткою відповідальності, адже його стан слід регулярно перевіряти, а саму систему дезінфікувати. Чому це так важливо і як правильно підійти до цієї теми?

Зміст:

1. Видалення грибка кондиціонера

2. Частота очищення

3. Ціна послуги

4. Заправка кондиционеров

Система кондиціювання автомобіля набагато більша, ніж ви можете підозрювати. Вона складається не тільки з вентиляторів, конденсатора, осушувача або компресора, але і з цілого ланцюжка сполучних труб, що транспортують повітря. Саме в цих каналах осідають усі мікроорганізми, пил чи грибки, які можуть потрапити до салону автомобіля разом із охолодженим повітрям.

Така ситуація може мати негативні наслідки для здоров'я, викликаючи респіраторні захворювання, алергію чи задишку при тривалому контакті. Крім того, грибок кондиціонера також генеруватиме неприємний запах, який може супроводжувати мандрівників навіть при відключеній подачі повітря. На щастя, такого стану можна уникнути, якщо не забувати регулярно його чистити.

Видалення грибка кондиціонера

Процес фумігації щодо простий. Його можна зробити самостійно або доручити фахівцям, залежно від досвіду, бюджету чи бажання. Другий варіант, звичайно, набагато надійніший, але він пов'язаний з вищими витратами. Незалежно від того, який напрямок виберете, чищення кондиціонера в автомобілі зазвичай відбувається за одним із трьох основних методів:

• Ультразвуковий метод

Перший метод є відносно наймолодшим із наявних на ринку, і в той же час вважається найбільш технологічним. Він полягає у розміщенні активної речовини у трубках з використанням низькочастотних звуків. Потім бактерицидна рідина розподіляється усередині системи лише за рахунок вентиляції.

Великою перевагою цього методу є його ефективність у дезінфекції. Однак обробка кондиціонера ультразвуком має один суттєвий недолік, який полягає у досить характерному запаху в салоні автомобіля після проведення процесу очищення. Усунути його можна за допомогою додаткової речовини, яка також допоможе позбавитися інших запахів із салону, наприклад, після куріння.

• Озоновий метод

На сьогоднішній день це найпопулярніший метод, який використовується більшістю професійних фірм, що дезінфікують автокондиціонери. Це також можна зробити самостійно, але необхідно пам'ятати, що високі концентрації озону дуже отруйні, тому з ним слід поводитися з великою обережністю. Протигрибкове кондиціювання повітря за допомогою озону передбачає циркуляцію повітря з O3, яке вбиває грибки, неприємні запахи та мікроорганізми, що осідають усередині каналів.

Сам процес гранично простий, він заснований на установці всередині автомобіля озонатора, який виробляє озон за допомогою УФ-променів та високої напруги. Потім кондиціонер включається високу швидкість, всмоктуючи O3 в систему.

• Пінний метод

Цей метод найрідше використовується у професійних сервісах. Рішення вважається «гаражним» рішенням, яке можна зробити самостійно і з невеликими витратами сил і коштів. Він полягає в подачі дезінфікуючої піни в повітроводи кондиціонера і на конденсатор трубою. Піна осідає на стінах, збираючи забруднення. Однак це вимагає деякої практики і не є гарантією позбавлення всіх можливих бактерій із системи кондиціювання повітря.

Однак самостійне «обкурювання» кондиціонера пінним методом має серйозну нестачу. Після застосування очисника він залишається всередині протягом декількох днів, піддаючи пасажирів впливу хімікатів. Таким чином, це бюджетне і тимчасове рішення, і його слід розглядати як таке.

Частота очищення

Що стосується кондиціонером найголовніше – регулярне технічне обслуговування. Видалення грибка - це захід, який слід проводити раз на 12 місяців, бажано навесні. Чому саме в цю пору року? Через вологість, що переважає осінньо-зимовий сезон, це ідеальне середовище для розвитку бактерій і грибків.

Чищення автокондиціонера можна зробити в автосервісах, що пропонують цей вид послуг. Це не обов'язково мають бути лише спеціалізовані майстерні.

Ціна послуги

Ціна на чищення кондиціонера автомобіля залежить в першу чергу від того, який метод оберете і від того, чи вирішите ви зробити це самостійно або за допомогою спеціаліста. У разі останнього варіанта також важливо, чи вибираєте повне обслуговування з оглядом і перевіркою герметичності системи, і доливкою рідини, що охолоджує, або вирішуєте видалити тільки грибок.

• У разі ультразвукового методу фумігації, що виконується в пункті обслуговування, варто враховувати вартість від 2000 до 3000, залежно від прейскуранту даної майстерні та типу транспортного засобу. У ціну часто входить перевірка герметичності системи (близько 1000-1500) та заміна салонного фільтра (близько 500-800);

• У разі озонового методу вартість самої послуги може бути дещо нижчою і становитиме приблизно від 1000 до 2000 (плюс можливі витрати за аналогією з ультразвуковим методом). Цей вид очищення можна зробити і самостійно, але для цього буде потрібний озонатор. Вартість покупки його базової версії починається приблизно з 8000 і сягає навіть 30000 руб.

Звичайно, пінний спосіб найдешевший. У разі основні витрати посідає купівлю самого речовини. Очищувачі можна придбати практично у будь-якому автомобільному магазині або навіть у великих супермаркетах з відділом автоаксесуарів. Вартість покупки піни становить приблизно від 300 до 1500, залежно від виробника.

Заправка кондиціонера

При обробці автомобільного кондиціонера варто подумати про другий ключовий аспект його правильного функціонування. Звісно, ​​йдеться про заправку кондиціонера, тобто. доливці холодоагенту. Його втрата неминуча, навіть якщо користуватися кліматроніком епізодично, тому що згодом він проходить через гумові шланги.

Охолодна рідина є ключовим елементом, що дозволяє знизити температуру в автомобілі в спекотні дні, а в умовах підвищеної вологості сприяє осушенню повітря. При відвідуванні сервісу з очищення кондиціонера варто попросити фахівця виміряти рівень холодоагенту в системі та долити його до значення, вказаного виробником.

Ціна на дозаправку аналогічна вартості його очищення і починається приблизно з 2000 року. Хоча заправка та фумігація кондиціонера одночасно є відносно дорогою послугою, варто подбати про ці питання. Від цього залежить не тільки правильне функціонування всієї системи, а й здоров'я всіх, хто подорожує на автомобілі.

Варто знати...

Для людей, для яких ці витрати занадто великі, також можна зробити заправку самостійно. Вам знадобиться спеціальний комплект для наповнення системи клімат-контролю та захисний одяг, які, хоч і не є необхідними, забезпечать достатню безпеку під час цього процесу.

Однак слід пам'ятати, що дозаправка кондиціонера потребує великого досвіду, а її неправильне виконання може мати наслідки для функціонування автомобіля. Якщо не впевнені у своїх силах, то варто довірити це професіоналам Starters, адже хоча ціна заправки та фумігації кондиціонера з обслуговуванням коштує близько 8000-10000, вартість можливого ремонту може бути набагато вищою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...