Підбір сигналізації для охорони квартири: із яких елементів складається система
Електронна сигналізація — це набір пристроїв, які виявляють та сигналізують про проникнення сторонніх осіб у приміщення (будинок, гараж, квартиру). В ідеалі система має бути від одного виробника, тоді все буде сумісне між собою. Також слід обирати перевірені бренди, які працюють на ринку роками, оскільки охранная сигнализация в квартиру харьков ставиться не на рік.
Склад охоронної сигналізації
Серцем автономної сигналізації для охорони домівки є панель управління, яка приймає та інтерпретує сигнали від датчиків, розташованих у різних місцях. Вона фіксує події (активація/деактивація системи, спрацювання сигналізації, збої), при необхідності включає сирену та надсилає інформацію власнику помешкання або до охоронної агенції. Складніші панелі управління можуть керувати різними функціями домашньої автоматизації, тобто розумного будинку.
Керування системою здійснюється за допомогою пристроїв:
- маніпулятори;
- безконтактні картки;
- смартфони.
Вони дозволяють вмикати та вимикати сигнал тривоги та програмувати зміни. Маніпулятор може бути простою аналоговою клавіатурою або сучасним пристроєм з сенсорним екраном, що показує стан кожного детектора, зображення з камер і т.д. У двоповерхових будинках зручно мати другий маніпулятор на верхньому поверсі, наприклад, поряд зі спальнею.
Сигналізатори розміщуються всередині та зовні будинку, у місцях, недоступних для зловмисників. При спрацюванні сигналізації видають гучний шум і блимають. Зовнішні пристрої повинні привертати увагу оточуючих, а внутрішні — змушувати грабіжника покинути будівлю. Для цього вони видають звук з інтенсивністю, близькою до межі болю.
Охоронна сигналізація у квартиру: датчики та їх роль
Сенсори виявляють сигнали потенційної загрози:
- Детектори руху сигналізують про присутність зловмисника в зоні, що охороняється, виявляючи зміни в інфрачервоному або мікрохвильовому випромінюванні.
- Мікрохвильові детектори випускають промені — при перериванні спрацьовує сигнал тривоги. Однак налаштувати сповіщувач так, щоб він не викликав хибних спрацьовувань, досить складно.
Аналогічно й у випадку з бар'єром, який часто розміщують поряд з вікнами, дверима, гаражними воротами та парканами. Він виявляє об'єкти, температура яких відрізняється від температури довкілля. У приміщеннях, схильних до різких перепадів (наприклад, у вітальні з каміном), ІЧ-сповіщувач може генерувати помилкові спрацьовування, тому краще планувати там подвійні датчики, менш схильні до помилок. Вони повідомляють про загрозу тільки тоді, коли сприймають зміни інфрачервоного та мікрохвильового випромінювання одночасно.
Наступну групу складають сповіщувачі злому дверей та вікон. Найпростіші складаються з магніту, розміщеного на втулці, і геркона на рамі. Їхнє відділення один від одного викликає спрацювання сигналізації. Датчики вібрації виявляють удари, які супроводжують конструкції. Їх встановлюють максимум у 8 м від вікон. Таким чином, один пристрій може захистити всю кімнату.
Датчики відмови системи також відіграють важливу роль. Так сигналізатори газу вказують на високу концентрацію та розміщуються під стелею. Датчики затоплення повинні монтуватися біля підлоги. На кухні, біля каміна та опалювального котла встановлені пожежні сповіщувачі, що сигналізують про наявність диму та високу температуру.