• Головна
  • На території “Софії Київській” відбулася зустріч представників духовенства та мирян Української Православної Церкви і Православної Церкви України
10:55, 17 лютого 2023 р.

На території “Софії Київській” відбулася зустріч представників духовенства та мирян Української Православної Церкви і Православної Церкви України

«Як хто скаже: Я Бога люблю, та ненавидить брата свого, той неправдомовець»

У День Єднання, 16 лютого, на території Національного заповідника “Софія Київська” відбулася зустріч представників духовенства та мирян Української Православної Церкви і Православної Церкви України.

Організаторами зустрічі виступили ініціативна група духовенства та вірян УПЦ і ПЦУ, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, а також громадські організації «Європейський центр стратегічної аналітики», «Центр святого Кирила Лукаріса» та «Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості».

Зустріч розпочалася молебнем, який відправив протоієрей Георгій Коваленко. Під час молебню звучали молитви за справедливий мир, цілісність та збереження України, а також за єднання та діалог між Православними Церквами України.

У межах зустрічі відбувся круглий стіл «Церква, суспільство, держава: діалог заради єднання та перемоги». Наскрізною темою дискусії та обговорень стала розбудова діалогу для взаємного порозуміння УПЦ та ПЦУ, а також спільні пошуки шляхів для майбутньої злагодженої співдії Православних Церков України.

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський наголосив, що консолідація суспільства – необхідна передумова нашої Перемоги і єдність українського Православ’я – важлива складова цієї консолідації. Безумовно, така консолідація навряд чи можлива без розриву УПЦ з російською церквою, яка перетворилася на інструмент виправдання російського вторгнення.

Очільник ДЕСС докладно зупинився на законопроєктах, внесених до Верховної Ради України, метою яких є унеможливлення діяльності структур Московського патріархату в Україні, а також на тих функціях, якими наділяють ДЕСС ці законопроєкти.

Він особливо наголосив, що відсутність єдності Православ'я в Україні не має виправдання ані з євангельського, ані з канонічного, ані з морального огляду. 

“Керівництво держави і, природно, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті дуже зацікавлені в єдності православних, у єдності, де немає ані переможців, ані переможених, ані тріумфаторів, ані тих,   кого везуть на щиті. Я дуже сподіваюся на зустрічні зусилля. Ви приступаєте до цієї роботи не на порожньому місці, звичайно, але в абсолютно нових умовах, коли часу на розкачку не залишилося”, - зазначив Голова ДЕСС.

Хоча серед учасників зустрічі і не було спільної думки у тому, якою може бути форма їхньої єдності, у тому, що ця єдність не має альтернативи, вони були одностайні.

“Найперше, що нас сьогодні об’єднує, — це уболівання за майбутнє Церкви в Україні. Мені хочеться вірити, що всі ми бачимо майбутнє в єдності”, — наголосив протоієрей Білоцерківської єпархії УПЦ Ігор Ковровський.

У своєму виступі він зазначив, що жоден із присутніх на зустрічі священиків УПЦ не представляє усю повноту Церкви й не уповноважений ухвалювати  рішення, які б стосувалися діяльності її повноти.

“Проте ми повною мірою є голосом Церкви, за яким стоять громади й окремі віряни, з яких, зрештою, і складається Церква, — зауважив о.Ковровський. — Ми є єдині в засудженні російської агресії проти України, її суверенітету та територіальної цілісності, ми єдині у висловленні протесту проти позиції московської патріархії, і зокрема патріарха кирила щодо війни, розв’язаної російською воєнною машиною. Ми єдині у засудженні богослов’я війни, яке офіційно пропагується представниками московського патріархату. Ми єдині у висловленні готовності об’єднати зусилля для підтримки українських захисників у їхній героїчній боротьбі за звільнення окупованих українських територій, за встановлення справедливого миру й відновлення безпеки та стабільності в Україні”, — підкреслив він.

О.Ігор Ковровський також назвав виклики, які стоять перед Церквами у подоланні розділеності, зокрема, різне бачення шляхів єднання.

Протоієрей Волинської єпархії ПЦУ Володимир Вакін, зокрема, наголосив, що вважає єдиним можливим варіантом єдності у православ’ї повноцінне об’єднання релігійних об’єднань.

“Якщо ми говоримо про єдність у Православ’ї, то це не співіснування з іншими деномінаціями. Я хочу дивитися на православних України, як на співбратів у Христі, а не як на культурне вираження нашого співіснування. Тому що цього вимагає структура нашої церкви. І саме за цю єдність ми маємо вболівати”, — зазначив Володимир Вакін.

Протоієрей Володимир також вважає, що відсутність мети об’єднання церков може лише посилити міжцерковну конфронтацію. Нині це може використати москва у власній пропаганді. Володимир Вакін також підкреслив, що одним із необхідних кроків, який необхідно зробити релігійним православним об’єднанням України, є налагодження зв’язку із Вселенським православ’ям.

“Предметом нашого діалогу має бути єдність через об’єднання і приналежність до Вселенського православ’я. Має відновитися спілкування із Вселенським православ’ям та усіма помісними церквами, усі майбутні кроки до об’єднання варто робити у такій співпраці та діалозі”, — вважає протоієрей Володимир.

На свідчення спільних зусиль представники ініціативних груп ПЦУ та УПЦ підготують звернення до єпископату, духовенства і вірян церков, яке невдовзі буде опубліковано.

Джерело: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті у Facebook

———

Слідкуйте за нами у соцмережах:

DnnNyC4O1MeQ9EMHriMMM5W1v1Kv3t4apKWdjPFmWVka8UnaAC5ytxhtOB8kw93oKbGF5X9YAJfOzgK86BcfbgRIGmhfzwNbf4IBYn_ORQ2Ir2U6g--UZ3lDjTI2ggHTtOM-EtHni_D1QvHdzsI1Bg

zWUiMVJg-XSK4pxGXoJ64mu1dAPi5wHlmznzXMgbVLhkAemLGioc8NHogPKqGkoBl08gTbDInNMgGR1o4X2YFVty4Wv8QUGIZhZ8H2krl-vbzwNfkIOqPDlS3h3wFppODALGkSqqSRzObrQk8AgAuw

Od3UzEkhb3qf1G0elM6E2IuKH56IIMjVi6Oe94py7Fl-aZKtkNd9cl7ThpHRQXkeFsiDWheOjQqzeGBgYPFhHPVs6BAriVwUvkYURbhiZMxxp0rshxVuVMyUEJuX6clu_YpjCXDFvDYYju2bB0WojQ

2Z28gWZYi5kMfnivIZOMbAittB0Ttci24YC8OlYzf33wgw-JEyki_vt_D8h8OUmOzZma6EVuQ-_XBcZJNNDpSbyJ3TfKvtG79Owe-PkjcE2VOe3_2IgTJ3Dhfq78hu0FAe2wYqPSpZnrdhp1UDAc5A

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Біла Церква #Новини БЦ #біла церква новини сьогодні #зустріч #Православна Церква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...