• Головна
  • Як допомогти з ВЛК у своєму місті? Гайд для волонтерів
13:03, 14 березня 2023 р.

Як допомогти з ВЛК у своєму місті? Гайд для волонтерів

Як допомогти з ВЛК у своєму місті? Гайд для волонтерів, фото-1

З чого почати?

Дізнайтеся, де у вашому місті проходять ВЛК, знайдіть контакти керівництва. Памʼятайте, зазвичай ці місця можуть бути військовими обʼєктами, тож доступ для цивільних — обмежений. Шукайте і все знайдете.

Як знайти, де ВЛК?

Погугліть. «ВЛК у “впишіть назву міста”». Якщо показало кілька локацій, то загугліть додатково «Військовий шпиталь у “місто”». Якщо локації однакові — вам точно туди. Якщо це не допомогло, спробуйте зайти у лікарню та запитати в реєстратурі: «Де пройти ВЛК?»

*примітка: якщо біля лікарні курять багато військових з купою паперів у руках — ви на місці.

Коли краще прийти?

Якнайраніше. Ми не жартуємо, бо час у цій історії — ваш друг і ворог. Аби оцінити повну ситуацію сповна, вам потрібно побачити черги, а вони тут починаються з самого ранку. До того ж вранці люди не дуже втомлені, тож у вас буде більше шансів на успішну комунікацію з усіма.

Як краще представитися?

Наприклад, це може виглядати так: Добрий день, мене звати ХХ, я — волонтер. Знаю, що в інших містах є от такі проблеми з ВЛК. Нам прикро, що військові змушені через це проходити. Тож прийшли подивитися, яка обстановка у вас, чим ми можемо допомогти. Обіцяю, що фотографуватиму та не викладатиму нічого без вашого дозволу, а також не писатиму, що тут «усе погано». Ми хочемо допомогти вам не словом, а ділом. Не забудьте розповісти успішні історії з інших міст.

Що запитати в керівництва /координатора ВЛК?

Запитайте про реальні потреби. Розпитайте, чого не вистачає працівникам чи військовим на їхню думку. Спробуйте згодом порівняти це з тим, що побачите самі.

Я прийшов/-ла на локацію та спілкуюся з керівництвом, що далі?

Попросіть показати вам локацію, щоб зрозуміти, чого не вистачає, що потрібно покращити, з чим допомогти. Наприклад, під час візиту у Києві ми зрозуміли, що у закладі не комфортні стільці, особливо для поранених. А часом їх замало. Тож одним із перших завдань було знайти лавки. Перед візитом у заклад ми склали для себе внутрішній чекліст, на що подивитися та перевірити.

Чого не варто робити?

Сваритися з керівництвом, хамити та «качати права». Ми розуміємо, що інколи може хотітися «погоріти», але не варто витрачати нерви даремно. Будьте привітні, бо ваше завдання — не довести себе до нервового зриву, а полегшити військовим процес проходження ВЛК.

Чи можна робити фотографії на локації?

Запитайте у керівництва. Вони розкажуть, що можна сфотографувати, а що — не варто.

Також памʼятайте: не можна фотографувати військових без їхньої згоди та виставляти в інтернет фото з обличчям. Майте повагу.

Окей, я зрозумів/-ла потреби, що далі? Що закупити спочатку?

Складіть детальний список того, що потрібно купити, розставте пріорітети. Готуйтеся до найвеселішого — пошуку «саме того за оптимальною ціною». Радьтеся щодо закупівель з іншими волонтерами.

Як пріоретизувати закупівлі?

Вангуємо на першому місці будуть: ксерокс і... лавочки. Бо це два головних запити на ВЛК зараз у всіх містах, де ми встигли побувати. Люди шукають, де зробити копію документів та як забезпечити більше сидячих місць (за потреби).

Я не маю великої аудиторії, щоб зібрати гроші. Що робити?

Запостіть інформацію у своєму волонтерському чаті. Не тягніть все самотужки. Якщо у вас немає такого людського ресурсу наразі — напишіть пану Шамілю, він запостить у своєму акаунті у твіттері. У Києві, наприклад, ми закриємо збори тільки всередині чату (і то дехто жартує, що не встигає закинути).

Як організувати збір технічно?

Найкращий варіант — відкрити монобанку. Це допоможе зробити збір максимально прозорим і зручним для тих, хто хоче долучитися. Відкрити монобанку можна за 30 секунд у додатку "monobank". Після збору — не забудьте поскрінити банку та перекази.

Памʼятайте: завжди буде хтось незадоволений, а зробити усе за раз — неможливо.

На жаль, ви не всесильні і не можете допомогти усім, як би боляче це не звучало. Не беріться одразу за усе. Поділіть задачі на етапи, закривайте їх поступово. Не намагайтеся запевнити адміністрацію ВЛК, що їм потрібно все. Не дозволяйте накидати на себе більше, аніж ви можете зробити.

*не є офіційною інструкцією, тільки особистий досвід волонтерів.

Бережіть свої внутрішні ресурси.

Матеріал опубліковано з джерела: https://twitter.com/sea_inside3/status/1634093856760160260

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Біла Церква #Новини БЦ #біла церква новини сьогодні #волонтери #гайд #ВЛК #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...