• Головна
  • У дев'яти областях України затверджено план гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель
12:19, 21 березня 2023 р.

У дев'яти областях України затверджено план гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель

У дев'яти областях України затверджено план гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель, фото-1

План заходів з гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення було затверджено на засіданні Національного агентства з питань протимінної діяльності за участі Юлії Свириденко, Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економіки України.

"Ми розпочинаємо системну реалізацію Плану Міжвідомчої групи з гуманітарного розмінування щодо розмінування сільськогосподарських земель у дев'яти областях України, які постраждали від масштабного вторгнення. Буде обстежено та, за необхідності, розміновано понад 470 854 гектарів землі. Навіть якщо припустити, що результати обстеження безпосередньо вплинуть на значно менший обсяг розмінування, це дуже значна територія. Для того, щоб визначити пріоритетність розмінування, ми розробили чіткі та прозорі критерії, засновані на рівні забруднення та економічній доцільності очищення території.

Пріоритет надаватиметься слабо забрудненим землям з багаторічними насадженнями або землям, призначеним для посадки баштанних та овочевих культур. За словами Юлії Свириденко, Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економіки та керівника Міжвідомчої групи з питань гуманітарного розмінування, сьогодні були прийняті важливі рішення, які допоможуть прискорити процес гуманітарного розмінування. "Населення буде максимально поінформоване про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами, і були розглянуті важливі рішення, які допоможуть пояснити ці ризики населенню.

Затверджений План передбачає проведення гуманітарного розмінування у Чернігівській, Черкаській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській та Запорізькій областях. Зосередження на гуманітарному розмінуванні пріоритетних сільськогосподарських угідь у Миколаївській та Черкаській областях також є найбільш економічно ефективним варіантом. У Миколаївській області гуманітарне розмінування вже розпочалося.

Критерії Плану використовуються для категоризації щільності забруднення, що впливає на час, необхідний для обстеження та очищення територій. Території низького ризику - це ті, де не велися бойові дії, але є ймовірність знайти ВЗВ; середнього ризику - це ті, що були деокуповані, але піддаються постійним обстрілам, на них розташовані військові об'єкти і є висока ймовірність знайти НВБ; високого ризику - це ті, що знаходяться близько до лінії зіткнення і мають інформацію про встановлені мінні поля та використання обладнання для дистанційного розмінування.

Територіальні громади збирають дані про сільськогосподарські землі за щільністю забруднення та категоріями економічної доцільності, які потім передаються до обласної військової адміністрації. Крім того, як зазначено в рішенні, ОАВ повинні забезпечити проведення весняно-польових робіт і не допустити використання замінованих земель після засідання НС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Біла Церква #Новини БЦ #біла церква новини сьогодні #розмінування #сільськогосподарські землі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...