• Головна
  • В монастирі Марії Магдалини спростували заяву про "приватизацію"
10:05, 6 квітня 2023 р.

В монастирі Марії Магдалини спростували заяву про "приватизацію"

В монастирі Марії Магдалини спростували заяву про "приватизацію", фото-1

Ось відповідь представників монастиря равноапостольної Марії Магдалини, викладена на сайті Білоцерківської єпархії УПЦ  "Соціальними мережами паном Миколою Гопайничем поширюється інформація, що нібито право власності на комплекс нежитлових будівель монастиря на честь Св. Рівноапостольної Марії-Магдалини зареєстровано за «московським патріархатом».

Дане твердження пана Гопайнича НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ, а також інформації, яка викладена в опублікованому ним документі.

В інформаційній довідці (Відомості з Державного реєстру речових прав), яку опублікував пан Гопайнич, чітко прописано, що право власності на комплекс нежитлових будівель та споруд зареєстровано за Жіночим Монастирем Святої Рівноапостольної Марії-Магдалини Білоцерківської Єпархії Української Православної Церкви, а не за «московським патріархатом», як стверджує пан Гопайнич.

В жодному пункті даної інформаційної довідки не згадується «московський патріархат».

Крім того, право власності на вищезгаданий комплекс нежитлових будівель та споруд було зареєстровано ще в 2010 році на підставі Свідоцтва про право власності від 16.02.2010 року, виданого Управлінням житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради, яке було оформлене у відповідності до Рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Дане право власності було зареєстровано в Державному реєстрі нерухомого майна, який діяв до 2013 року.

16.02.2022 року з Державного реєстру нерухомого майна (який діяв до 2013 року) до Державного реєстру речових прав (який почав діяти з 2013 року) було перенесено інформацію про право власності на даний комплекс нежитлових будівель (яке було зареєстроване ще в 2010 році).

Також 16.02.2022, в зв’язку з введенням  в експлуатацію будівлі монашеського корпусу та каплиці (які увійшла в комплекс вищезгаданих будівель), було зареєстровано право власності саме на будівлі монашеського корпусу та каплиці. 

Звертаємо увагу, що оформлення та реєстрація права власності були проведені відповідно до чинного законодавства України."

Також хочемо додати коментар, що пам'ятку архітектури не можна просто "приватизувати". Є закон про охорону культурної спадщини. Відповідно до цього закону, пам’ятка може бути продана за наявності згоди відповідного органу охорони культурної спадщини. Але основною умовою продажу таких об’єктів є укладення майбутнім власником з відповідним органом культурної спадщини попереднього договору-згоди на укладання в майбутньому договору про охорону об’єкта культурної спадщини. Інакше кажучи, подаючи заяву на участь в аукціоні, покупець повинен дати погодження, що готовий укласти договір про охорону пам’ятки. Окрім цього, після продажу в обов’язковому порядку міська влада має повідомити орган охорони культурної спадщини про продаж пам’ятки, про того, хто її купив, за скільки тощо. 

Пан Гопайнич, як депутат Білоцерківської міської ради від партії "Європейська солідарність" у період 2022 року, мав би доступ до документів про купівлю-продаж та інших, якби вони були, бо без дозволу міськради приватизувати пам'ятку архітектури неможливо. Будемо тримати вас у курсі наступних подій.

Джерело: Офіційний сайт Білоцерківської єпархії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Біла Церква #Новини БЦ #біла церква новини сьогодні #монастир Марії Магдалини #приватизація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...