• Головна
  • Ортодонтична стоматологія потрібна більшості людей
Новини компаній
19:03, 11 травня 2023 р.

Ортодонтична стоматологія потрібна більшості людей

Новини компаній

Фахівець, який допоможе вирівняти зуби й навчить правильно доглядати їх – це ортодонт. Київ – місто, де можна знайти безліч кваліфікованих лікарів та отримати професійну допомогу.

Криві зуби є досить поширеною проблемою. За даними статистики, близько 70% людей мають нерівності зубів. Небезпека полягає в наступному:

  • Такі зуби важко очистити, що призводить до розвитку карієсу та захворювань ясен.

  • Поганий прикус призводить до проблем із жуванням, артикуляцією і, навіть, до невірної постановки мови.

  • Виникають естетичні проблеми, бо криві передні зуби псують посмішку. Такі люди можуть уникати спілкування.

Ортодонтія — це розділ стоматології. Має наступні функції: зміна прикусу та вирівнювання зубів. Лікар-ортодонт працює з пацієнтами різного віку, починаючи з малечі у період зміни молочних і закінчуючи дорослими людьми, які бажають покращити зовнішній вигляд своєї усмішки.

Тож які методи пропонує сьогодні ортодонтична стоматологія

Є кілька способів виправлення неправильного прикусу у дітей та дорослих. Один із найпоширеніших – це використання ортодонтичних апаратів: брекет-системи, пластинки, трейнери та елайнери (капи).

Брекети для виправлення прикусу — система складається з металевих або керамічних брекетів, дуг, гумок та інших елементів. Кріпляться на щелепи, а дуги проходять через них, чинячи постійний тиск, щоб перемістити у потрібне положення. Бувають знімними або нерухомими.

Особливості догляду за брекет-системою:

  • Необхідно уникати жування твердої та липкої їжі.

  • Регулярно чистити за допомогою спеціальної щітки та зубної пасти.

  • Відвідувати лікаря-ортодонта для регулярного контролю.

Крім того, бувають брекети прихованого носіння — лінгвальні, розміщуються на внутрішній стороні щелепи, практично непомітні.

Для тих хто взагалі не хоче їх носити, є можливість вирівнювання зубів без брекетів. Тоді треба вибрати капи або ретейнери. Це знімні конструкції, надягають лише на ніч або протягом певних годин дня.

Ортодонтичні пластинки – популярний прийом вирівняти зуби. Виготовляються із прозорого матеріалу, такого як полікарбонат або акрил. Їхня форма та розміри точно відповідають розміру зубного ряду пацієнта, що забезпечує оптимальне припасування та комфортність при використанні.

Пластинки можна використовувати як самостійний засіб лікування. Носять їх як вдень, так і вночі, тривалість використання залежить від ступеня деформації щелепи. Мають такі переваги, порівняно з традиційними прийомами:

  • практично невидимі, що робить їх ідеальним вибором для людей, що не хочуть носити помітні брекети;

  • легко знімаються для чищення та догляду за ротовою порожниною;

  • є менш болючою процедурою лікування, оскільки не вимагають фіксації на зубах, що зменшує ризик подразнення та болю під час носіння.  

Потрібно очищувати ротову порожнину перед кожним надяганням. Також необхідно періодично регулювати, щоб продовжували чинити тиск на різці, ікла, моляри у потрібному напрямку.

Нарешті, існують трейнери та елайнери (або капи) – це прозорі знімні апарати, що також використовує ортодонтична стоматологія. Елайнери створюються індивідуально, з урахуванням відбитків.

Основною перевагою елайнерів є їхня невидимість — майже непомітні на зубах. Крім того, елайнери дозволяють досягти бажаного результату швидше, ніж традиційні брекет-системи або ортодонтичні апарати, оскільки можуть використовуватися до 22 годин на добу. Застосовуються послідовно, із заміною кожної пари на нову кожні 1-2 тижні. За цей час зуби поступово переміщуються в потрібне положення.

Щоб вирівняти криві зуби у дітей застосовують міотерапію. Варіант заснований на вправах для м'язів рота та обличчя, які допомагають покращити положення щелепи.

Хірургічне виправлення може бути необхідним у серйозних випадках, коли ніякий інший спосіб не підходить. Цей може бути дорожче і потребувати тривалого відновлювального періоду, але тривалий ефект забезпечено.

Вибираючи спосіб вирівнювання зубів, ціна буде залежати саме від нього

Кінцевий вибір залишається за вами, але краще обговорити всі можливості з досвідченим стоматологом.

Для вирівнювання зубів потрібно звернутися до ортодонта. Лікар ортодонт виправляє криві зуби та неправильний прикус у дітей. Не варто переживати й дорослим. Завдяки новітнім технологіям ортодонт може запропонувати різні методи лікування. В результаті й маленькі й дорослі пацієнти отримують рівненькі зубки та чудовий вигляд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...