Прихильники Православної Церкви України захопили собор у Білій Церкві
Чергове явище захоплення святого храму розгорнулося вчора, в понеділок, 10 липня 2023 року, прихильниками Православної Церкви України.
Зокрема, у місті Біла Церква (Київська область) прихильники ПЦУ силоміць захопили кафедральний собор Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви.
Прихильники на чолі зі священнослужителем Православної Церкви України зайшли на подвір'я храму та почали виламувати двері кувалдою.
Прибулі на місце події співробітники міліції та спецслужб оточили територію храму, перешкоджаючи таким чином віруючим захистити свій храм.
Примітно, що для розгону віруючих було також оголошено повітряну тривогу.
Неодноразові спроби захоплення храму робилися і раніше, незважаючи на протести громади, і супроводжувалися грубою силою.
Зокрема, 5 липня прихильники Православної Церкви України зайшли на подвір'я храму, побили священика і старосту, але віряни запобігли захопленню.
Єпископ Білоцерківський і Богуславський Августин, який був присутній під час захоплення храму, наголосив, що за таких обставин жоден діалог з прихильниками Епіфанія неможливий.
"Як можна говорити, що треба об'єднуватися... Але з ким? Навіть в сім'ї, коли щось трапляється, для діалогу потрібне примирення з самого початку. А тут, що ми маємо? Це неймовірно...".
Також владика додав, що церковна громада буде відстоювати свої права в суді: "Ми не здамося. Хочемо ми того чи ні, ми будемо чинити опір. Тому що це незаконно: і рішення міської ради, і те, що ці речі відбуваються".
Цинізм самозахоплювачів собору вражає, адже головний клірик ПЦУ, який також є депутатом міськради, заявив, що його прихильники нібито прийшли в таку рань до собору "на вічну молитву".
Заступник голови Управління зовнішніх зв'язків ПЦУ митрополит Єфстратій Зоря, якого нещодавно підвищили до митрополита Білоцерківського, повністю підтримав насильницькі дії місцевої влади та окупантів храму.
Він назвав спроби віруючих захистити свою святиню "проросійською провокацією" і "демонстрацією", закликавши віруючих віддати свої святині, не чинячи жодного опору.
Приводом для захоплень святих храмів у місті стало незаконне рішення міської влади позбавити УПЦ всіх земельних ділянок, на яких були зведені її храми, і розірвати договори з громадами храмів, що означає де-факто розпуск всіх громад Української Православної Церкви в місті. Велика церковна громада висловила протест проти цього рішення, знявши про це відеозвернення і подавши позов до суду.
Однак влада проігнорувала протести віруючих проти захоплення храму без будь-якого судового рішення, а мер міста відмовився зустрітися з ними.