Новини компаній
11:00, 28 серпня 2023 р.

Міфи про твердопаливні котли

Новини компаній

Вугілля в Україні – найдешевший енергоносій з усіх у перерахуванні на кожен кДж здобутої енергії. Сучасний твердопаливний котел, поряд з вугіллям, може працювати на всіх видах твердого палива: кокс, торф, дрова, пелети, відходи сільськогосподарського виробництва та рослинництва. Не дивно, що це теплотехнічне обладнання у разі необмеженого доступу до таких ресурсів має значні переваги перед газовими та електричним конкурентами, а в місцях з недостатнім розвитком інфраструктури є безальтернативним.

Проте існують деякі переконання, що знижують ступінь довіри до твердопаливних котлів. Беруться вони з давнини, адже традиційні дров’яні печі не мали захисної автоматики, вимагали обслуговування і контролю під час роботи. Багато з чого переноситься на сучасну твердопаливну техніку, тому в межах нашої статті спробуємо розібратися зі сталими міфами про них.

Міфи про твердопаливні котли, фото-1

Міф 1. Твердопаливні котли не такі ефективні, як газові та електричні

Найефективнішими за ККД вважаються котли електричні, у яких 95 – 99% спожитої енергії перетворюється на теплову. Але з врахуванням вартості електроенергії навряд чи встановлення електричного агрегату виправдане лише з позиції ефективності перетворення енергії.

Газова техніка має ККД 88 – 95%. Твердопаливні котли тривалого горіння на дровах за цим показником останні: 70% на дереві та до 88% на вугіллі. Але співвідношення вартості видобутку кожного кілоджоуля вже враховує таке відставання, а значить, твердим паливом все одного обігріватися дешевше. Показником ефективності є не ККД, а вартість опалення.

Міфи про твердопаливні котли, фото-2

Міф 2. Твердопаливні котли вимагають постійного контролю під час експлуатації

Зовсім без догляду котел залишити не вдасться, але це не означає, що для цього потрібно кинути всі домашні справи та роботу. Догляд стосується переважно завантаження палива, а регулювання температури у приміщеннях вже здійснюється автоматично. Існують навіть котли з автоматичним завантаженням, які до 72 годин не потребують нового закладання. Сучасні технології дожигу скорочують частоту чищення твердопаливного котла та димоходу в рази. +

Так, ця техніка більше за іншу потребує обслуговування, але у неї менше складних та вразливих вузлів, що регулярно ламаються у електричної та газової техніки.

Міф 3. Твердопаливні котли забруднюють довкілля

Теж саме можна казати і про газові, і про рідкопаливні конкуренти. Але ця техніка зараз виробляється з дотриманням суворих вимог щодо обмеження кількості вуглекислих викидів, і не потребує встановлення додаткових уловлювачів чи фільтрів. Якби це було не так, сьогодні дозволено було б користуватися лише електричними котлами.

Міф 4. Твердопаливні котли прогорають

Ці побоювання торкаються не корпусу, а колосників. Така проблема існувала завжди, але зараз її подолали. В сучасних твердопаливних котлах застосована технологія рідкого охолодження, завдяки якому високі температури не завдають шкоди цій деталі.

Міф 5. Твердопаливні котли залежні від якості палива

Це частково так, адже сире вугілля та дрова не лише погано горять, але й утворюють конденсат, що разом з температурою завдає корозійного ушкодження конструкціям. Щодо типу палива, котли вже стають «всеїдними».

Наприклад, піролізні котли здатні працювати на відходах меблевого виробництва, побутових відходах, пластику, смітті, відпрацьованих автомобільних шинах. Звісно, через бруд та запах від такого палива вони потребують приміщення з відокремленим входом, тому не завжди зручні в межах приватного домогосподарства.

Таким чином, твердопаливний котел не гірший за електричний або газовий: у ньому є своя специфіка, і обігрівання ним найекономніше з усіх, а коли ви живете поряд з лісом, сільськогосподарським та меблевим виробництвом – майже безоплатне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...