• Головна
  • В’їзні ворота власноруч: Важливі аспекти безпеки та надійності
Новини компаній
11:00, 25 вересня 2023 р.

В’їзні ворота власноруч: Важливі аспекти безпеки та надійності

Новини компаній

7_qq0sNKY1W7G1qiBMdVdAJjdw7hWeaSAJfqnA1ZOu15SUduTZz473C5oNkbAkz-zUaXLoqhEJ1VB6EX94bTAsKqWTpsSHKiEJGjRGcM0ummbderk_Hth8btSZ1LCz5TIOKFqP-I2Kua

В’їзні ворота мають багато функцій – вони не тільки захищають майно від несанкціонованого втручання та полегшують в’їзд на подвір’я, а й прикрашають та роблять естетичним простір перед будинком. Вибираючи правильне рішення, варто пам’ятати, що ворота повинні відповідати характеру об’єкта та нерухомості.

З чого складаються відкатні ворота

Маємо три підтипи відкатних механізмів для воріт – підвісний, рейковий та самонесучий (консольний). Найвдалішу конструкцію мають відкатні самонесучі ворота, адже вони не обмежують ніяк простір, та й їхньому руху нічого не заважає.

Такий підтип відкатних воріт мають складатися з таких частин:

  1. Самонесучого каркасу 

  2. Зашивочного матеріалу

  3. Закладної деталі

  4. Спеціальної фурнітури для самонесучих воріт

  5. Автоматика для відкатних воріт

А тепер поговоримо трішки про кожну частину.

Самонесучий каркас

Основою стулки є металевий каркас. Він повинен бути самонесучим, тобто його довжина повинна сягати півтори ширини проїзду під ворота. Таким чином створюється противага. Каркас зварюють з металевих труб. Для того, щоб ворота мали естетичний вигляд основу роблять дворівневою. При цьому можна обрати або дві профільні труби різного перерізу, або ж готовий варіант – т-профіль.

Зашивочний матеріал

Обшити каркас можна будь-яким матеріалом, що придатний для зовнішнього застосування. Можна виділити такі варіанти, як листи профнастилу, дерев’яні дошки, металеві прути, сендвич-панелі тощо. Кріпити обшивку можна з одного, або ж двох боків. 

Закладна деталь

Так як зараз ми розглядаємо самонесучі ворота, то обов’язковим елементом є організація місця для встановлення кареток. Для цих цілей виготовляють спеціальну конструкцію з металевого швелера та прутів арматури. Цю конструкцію називають закладною деталлю. Її після виготовлення бетонують збоку проїзду. На закладній встановлюють не тільки каретки, а й привід для автоматизації відкатних воріт.

Спеціальна фурнітура для відкатних воріт

Самонесучість відкатних воріт досягається завдяки спеціальному комплекту елементів – фурнітурі. Цей набір складається з двох кареток, направляючого профілю (довжина залежить від довжини майбутніх воріт), верхнього та нижнього уловлювача, верхніх роликів, нижнього кінцевого ролика та заглушки. 

Автоматичний привід для відкатних воріт

Хоча автоматика не є обов’язковою складовою самонесучих відкатних воріт. Та її наявність значно полегшує процес експлуатації. Встановивши привід на свою браму не потрібно хвилюватися про замок (автоматика з черв’ячною передачею самоблокується після завершення роботи), а також вже не потрібно буде виходити з авто, щоб відкрити та закрити ворота.

Як зробити відкатні самонесучі ворота своїми руками

Першим етапом будівництва відкатних воріт є визначення їх розміру. Ми починаємо з вимірювання отвору воріт, тобто ширини входу на територію. Знаючи ширину в’їзду на територію, ми можемо визначити мінімальну довжину воріт (якщо у нас достатньо місця на території, ми можемо округлити довжину воріт до повних метрів). Загальна довжина воріт (отвір воріт плюс противага) має бути щонайменше на 30% більшою за ширину отвору воріт, тобто ширину в’їзду. А краще навіть на 50% більшою.

Глибина фундаменту під закладну для встановлення відкатних воріт зазвичай становить приблизно 1,2 метра (глибина шару промерзання ґрунту), ширина фундаменту приблизно 30 см-40 см. 

Викопуємо яму під фундамент, ставимо туди закладну деталь (виготовлена з швелера та арматури або куплена готова конструкція), заливаємо її бетоном. Після висихання бетонної основи ми кріпимо каретки з комплекту фурнітури для відкатних воріт.

Готуємо каркас, зваривши його з металевих труб та приваривши до нижньої частини основи направляючий профіль з комплекту фурнітури. Встановлюємо всі комплектуючі, що залишилися та каркас на свої місця. Обшиваємо стулку, ставимо замок або автоматику.

 Ціна відкатних воріт

Вартість встановлення відкатних воріт, звичайно, залежить від типу воріт (з приводом чи без). Також на ціну впливає той факт, будете ви виготовляти самі чи наймете спеціалістів.

Варто розуміти, що такі рішення (і найчастіше з автоматикою) потихеньку стають стандартом. Враховуючи всі витрати, пов’язані з будівництвом, вартість встановлення трохи дорожчих відкатних воріт – це, мабуть, лише мала частина бюджету будівництва. Така інвестиція оцінюється згодом – особливо взимку чи під час зливи, при виїзді чи заїзді з помешкання, коли не потрібно виходити з теплого автомобіля.

Чим можна обшити стулку відкатних воріт

Варіантів обшивки на даний момент багато. Для цих цілей можна використати листи профнастилу. Його легко кріпити, не потребує додаткових дій у вигляді фарбування, а також ціна досить доступна. Крім того профнастил досить легкий, тому не сильно обтяжує ворота. 

Ще один гарний варіант – сендвич-панелі. Цей матеріал дещо дорожчий, але ворота матимуть доволі привабливий вигляд. 

Крім цих двох матеріалів стулку можна обшити жалюзі, металевими прутами з елементами кування, дерев’яними дошками тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...