У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАДМІНІСТРАЦІЇ РОЗРОБЛЯЮТЬ НОВУ ПРОГРАМУ З ПІДТРИМКИ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ – БРИФІНГ КОВА
Київська обласна військова адміністрація приділяє особливу увагу соціальному захисту ветеранів війни, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць. Уже напрацьовано 3 програми щодо соціальної допомоги цій категорії населення, які діють протягом 8 років. Про це повідомив під час брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення Київської ОВА Ігор Мещан.
«Сьогодні розробляється нова програма соціальної підтримки всіх Захисників і Захисниць, членів їхніх сімей на наступні 2 роки. Планується передбачити для її реалізації не менше минулорічної суми, що складала 88 млн грн. Виплати передбачені військовослужбовцям, особам з інвалідністю внаслідок війни, а також дітям, які втратили одного з батьків через війну. Крім того, за цією програмою надаватиметься допомога членам сімей загиблих», – розповів Ігор Мещан.
За діючими програмами соціальної допомоги військовослужбовцям проводиться відшкодування за лікування та медичні препарати, які не входять до переліку безоплатних ліків НСЗУ. Також передбачено забезпечення надання стоматологічних послуг та послуг із зубопротезування для військовослужбовців та ветеранів війни на суму 5 млн гривень.
Ще одним із напрямів допомоги військовослужбовцям є програма забезпечення житлом учасників бойових дій, антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їхніх сімей за рахунок субвенції з державного бюджету. На сьогодні 252 ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій передбачене надання таких виплат.
Директор Департаменту соціального захисту населення зазначив, що проводиться робота щодо виконання місцевих програм адресної матеріальної допомоги учасникам бойових дій та членів їхніх родин, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України з бюджетів територіальних громад. Наразі 68 громад області прийняли такі програми. Загальна сума закладених коштів у програми територіальних громад становить понад 570 млн грн.
Спільно з органами соціального захисту населення області забезпечується організація заходів із професійної адаптації учасників бойових дій і членів їхніх сімей. Мова йде про забезпечення профосвіти та працевлаштування за новими здобутими професіями. Станом на вересень надійшло 119 заяв для отримання таких послуг. Загалом близько 800 осіб за підтримки Київської обласної служби зайнятості змогли отримати допомогу, працевлаштуватися або розпочати власний бізнес.
Із метою взаємодії з ветеранами та якісного забезпечення їх та членів їхніх родин такими соціальними допомогами при облдержадміністрації створена Координаційна рада з питань ветеранської політики та волонтерів. А також продовжує свою діяльність КЗ КОР «Київський обласний центр допомоги Захисникам України».
https://youtu.be/NXNgbrrD6SA