• Головна
  • Що потрібно знати для вибору компресора для акваріума
Новини компаній
13:00, 3 листопада 2023 р.

Що потрібно знати для вибору компресора для акваріума

Новини компаній

Акваріумістика — хобі, яке включає десятки різних нюансів і деталей. Один із них полягає в насиченні води киснем. Його концентрація визначає загальну якість життя риб та інших гідробіонтів. Але щоб кисень рівномірно розподілявся всією товщею води, потрібна конвекція. Для забезпечення оптимальних умов купити компресор для акваріума є обов'язковою умовою.

Що потрібно знати для вибору компресора для акваріума, фото-1

Як визначити, що акваріум потребує встановлення компресора

За певних умов насичення води киснем може відбуватися природним шляхом. Але щоб дізнатися, чи потрібен компресор у конкретному випадку, слід звернути увагу на деякі особливості:

  • Наявність рослинності. Акваріумна флора здатна виробляти кисень, але через особливості фотосинтезу це відбувається виключно в денний час. Якщо без компресора не обійтися, у такому разі можна його включати лише вночі.
  • Співвідношення населення акваріума з його об'ємом. Що більше риб проживає в акваріумі не найбільшого об’єму, то вища ймовірність, що виникне потреба в додатковому насиченні внутрішнього середовища.
  • Температурний режим. В умовах зниженої температури кисню буде більше, і розсіюватися товщею води він буде краще. Але деякі тропічні види риб потребують імітації теплого клімату, що автоматично призводить до необхідності придбати компресор.

За цими простими критеріями можна визначити, чи потрібно встановлювати додаткові пристрої. Можна також декілька днів поспостерігати за населенням акваріума. Якщо рибки дивно поводяться, прагнуть перебувати у верхніх шарах води або зовсім випливають на поверхню — це вірні ознаки кисневого голодування. У такому разі придбання компресора є обов'язковим.

Що потрібно знати для вибору компресора для акваріума, фото-2

Поршневі та мембранні компресори

За принципом роботи компресори для акваріума можна поділити на поршневі та мембранні. Поршневі — потужніші, але при цьому виробляють більше шуму. Чудово підходять для акваріумів великого об’єму. Мембранні компресори працюють тихіше, але й високими показниками потужності похвалитися не можуть. Вони найкраще підходять для акваріумів об'ємом до 150 літрів.

Як знизити шум від компресора

Для багатьох акваріумістів пріоритетним питанням стає зниження шуму під час роботи компресора. Навіть якщо зробити вибір на користь мембранного пристрою, згодом він може почати працювати набагато голосніше через вібрацію. Ось як можна знизити показники шуму:

  • Підкласти шматок пінопласту або рушник під компресор, щоб зменшити рівень вібрації.
  • Почистити акваріум або елементи декору біля внутрішньої частини компресора, оскільки він міг забитися.
  • Якщо компресор має невелику вагу, можна підвісити його на дріт, щоб він не контактував із твердими поверхнями.

Вибрати на сайті https://masterzoo.ua/ua/catalog/akvariumistika/kompresori/ акваріумний компресор не так важко, якщо підійти до справи відповідально. Головне — одразу визначитися з критеріями вибору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...