• Головна
  • Борисівську ікону (ХІХ ст) та натільні хрестики часів Русі київські митники вберегли від вивезення
14:00, 14 листопада
Надійне джерело

Борисівську ікону (ХІХ ст) та натільні хрестики часів Русі київські митники вберегли від вивезення

Борисівську ікону (ХІХ ст) та натільні хрестики часів Русі київські митники вберегли від вивезення
Борисівську ікону (ХІХ ст) та натільні хрестики часів Русі київські митники вберегли від вивезення  , фото-1

Київські митники вилучили з кількох міжнародних поштових відправлень ікону знаменитої борисівської іконописної школи та 12 стародавніх автентичнихпредметів особистого благочестя і особистого вжиткуархеологічного походження. Прямували вони з Київщини та Тернопільщинидо США.

Експерти Національного музею історії України та Національного художнього музею Українивже ідентифікували знахідки. 

Це, зокрема:

ікона «Господь Вседержитель»(ХІХ-ХХ ст.),яка належить до борисівської іконописної школи;

бронзовий хрестик-енколпіон(ХІІ-ХІІІ ст.) з рельєфними зображеннями Христа, Богоматері та сцен Розп’яття, складається з двох частин. В таких хрестах на Русі зберігалися мощі святих. 

Обидві цінності за кордон відправлялимешканціКиївщини.

Одинадцять же металевих предметів, що знаходилися у міжнародному відправленні, якепрямувало з Тернопільщини до США, експерти ідентифікували якбронзова підвіска-булла ІІІ ст. н.е.яка належить до черняхівської культурисім бронзових натільних хрестиків і два ґудзики часів Русі – ХІ-ХІІІ ст. тамідний ажурний ґудзик ХVІІІ ст.

Всі предмети мають культурну цінність. 

Варто нагадати, що слобода Борисівка, де виготовлена ікона, колись -крупний іконописний осередокна  українській Слобожанщині, а нині – історико-культурне явищеБорисівські ікони вважаються унікальними за рахунок оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування.

З-поміж виявленого вирізняютьсятри предмети: рідкісний литий хрестик-тільник, з розміщеними в його центрі чотирма великими кільцями; хрестик з гравіруванням у вигляді соляних знаків - такими хрестами завершується хронологічний розвиток так званих хрестів скандинавського типу; а також цікавим є гудзик з конусоподібним перевернутим тулубом, щоналежить до малодослідженого типу (такітрапляютьсяздебільшогона грабіжницьких інтернет-аукціонах).

Згідно з чиннимзаконодавствомУкраїни, на вивезеннякультурних та історичнихцінностей за кордон потрібневідповіднесвідоцтвоМіністерствакультуриУкраїниТакого дозволу митникам надано не було.

Стосовногромадян, яківідправлялистаровинні артефакти за кордон, Київськоюмитницеюскладенопротоколи про порушеннямитних правил за ст. 473Митного кодексу України

Культурні та історичні цінностівилучено до винесення судом рішення у справах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Київщини #новини митниці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко: в Українці на Київщині відкрили сучасне укриття, розраховане на понад 600 осіб
Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій
Маєте власний бізнес, але він не розвивається, або розвивається повільніше, ніж вам хочеться? Реєструйтеся на п'ятиденний тренінг "Розпочни та розвивай свій бізнес"
Руслан Кравченко просить мешканців Київщини під час негоди не виїжджати без нагальної потреби та подбати про літніх людей
Оголошення
live comments feed...