Новини компаній
11:00, 29 січня

Наслідки аборту

Новини компаній

Аборт – це дострокове мимовільне чи штучне переривання маткової вагітності. Під час процедури відбувається повне вигнання плода та його оболонок із матки. За бажанням жінки переривання виконується до терміну 12 тижнів. Пізніший аборт роблять лише за медичними показаннями. Практикується кілька видів процедури залежно від терміну та стану пацієнтки. При цьому втручання може мати серйозні наслідки, серед яких безпліддя і навіть летальний кінець.

Що таке аборт?

Штучне переривання вагітності – це потужний удар по здоров’ю жінки та її організму, який кардинально перебудовується під цей стан. Існує 3 основні види аборту, які показані в таблиці.

Назва

Термін

Як виконується

Вакуумна аспірація (міні-аборт)

До 5-7 тижнів

У маткову порожнину вводиться катетер, приєднаний до вакуумного аспіратора. В результаті негативного тиску плід відшаровується від маткової стінки та видаляється.

Медикаментозний

До 6-7 тижня

Пацієнтка під наглядом лікаря приймає спеціальний препарат, який викликає відторгнення плода.

Хірургічний

До 17 тижня

Цервікальний канал розширюється інструментами, кюреткою проводиться відшаровування та вишкрібання плода, оболонок, слизової матки. Великі частини витягуються абортцангом.

В окремих випадках, наприклад, при важких патологіях плода, станах, що загрожують життю майбутньої матері, виконується малий кесарів розтин на пізніх термінах (після 20 тижнів).

Можливі наслідки аборту

Внаслідок переривання вагітності відбувається гормональний збій, коли різко порушується баланс жіночих статевих гормонів – пролактину, прогестерону, естрогену. Це може спровокувати розвиток міоми матки, полікістоз яєчників, які стають причиною безпліддя після аборту та неможливості зачаття. Крім цього наслідки аборту можуть бути такі:

  • Неповний аборт (прогресуюча вагітність). Трапляється, якщо термін занадто маленький і ембріон не видаляється. Супроводжується кровотечею, болями в животі, може розвинутись ендометрит.

  • Утворення рубців та спайок. Дегенеративний процес призводить до порушення імплантації плода, розростання фіброзно-сполучної тканини. Це підвищує ризик безпліддя після аборту.

  • Масивна кровотеча. Під час вишкрібання плода від структур матки утворюється рана, порушується цілісність судин. Оскільки операція проводиться майже наосліп, рану важко закрити і стан небезпечний, тому що існує загроза летального кінця.

  • Запальний процес. У матковій порожнині руйнується захисна слизова пробка, внаслідок чого до відкритої рани надходить багато патогенних мікроорганізмів, які можуть спровокувати запалення внутрішніх органів і навіть сепсис. Також стан небезпечний мертвонародженням, загрозою унеможливленням виношування та викиднем при наступних вагітностях.

  • Пошкодження внутрішніх органів малого тазу. Під час операції можуть виникнути ускладнення у вигляді розриву або перфорації матки, суміжних органів, наприклад, сечового міхура.

Найважчим наслідком вважається безпліддя після аборту, коли жінка не може самостійно зачати, виносити та народити малюка. Аборт також вважається причиною вторинного безпліддя. У такому разі звертаються до процедури сурогатного материнства. Центр сурогатного материнства «Артеміда» шукає жінок, що готові стати сурогатною мамою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Артеміда #Наслідки аборту #Центр сурогатного материнства «Артеміда» #безпліддя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...