Проксі-сервер — що це таке і чому не варто користуватися безплатним
Концепція конфіденційності в Інтернеті існує з самого початку його появи. Від цифрових слідів до витоку даних — люди все більше усвідомлюють необхідність захищати свої дані, коли проводять час в Інтернеті. Проксі-сервери, такі як ltesocks.io, використовуються для захисту конфіденційності та дуже популярні. Багато проксі-серверів є безплатними, що є величезним плюсом для користувачів, які не хочуть використовувати платні альтернативи, але у цього варіанту є свої недоліки.
Як працює проксі-сервер?
Проксі-сервери діють як посередники між вашими пристроями та веб-сайтами або онлайн-сервісами, які ви відвідуєте, забезпечуючи анонімність шляхом маскування вашої IP-адреси. Коли ви підключаєтеся до проксі-сервера, ваш веб-трафік спрямовується через інший сервер за межами вашої локальної мережі, що ускладнює зловмисникам шпигунство за вашою діяльністю в Інтернеті. Використовуючи проксі-сервер, користувач мережі може отримати багато додаткових можливостей для збереження анонімності при роботі в Інтернеті.
Для чого потрібен проксі-сервер?
Використання проксі-сервера не тільки дозволить вам залишатися анонімним у вашій мережі, але також може допомогти вам обмежити небажану активність членів вашої родини або співробітників. У налаштуваннях сервера ви можете заблокувати окремі веб-сайти та встановити фільтри, подібні до тих, що застосовуються у програмах батьківського контролю.
Які ризики пов'язані з використанням проксі-сервера?
Проксі-сервери, попри свої численні переваги, мають і кілька недоліків. Найважливіший з них полягає в тому, що багато з них використовують протокол HTTP, який не забезпечує шифрування. На відміну від нього, мобільний 4g проксі, що використовує HTTPS та Socks5, пропонує такий самий рівень шифрування, як і сайти з SSL.
На жаль, багато проксі-серверів також небезпечні для нашої кібербезпеки. Особливо це стосується безплатних.
Чому не варто використовувати безплатний проксі-сервер?
Безплатний проксі-сервер може наражати користувачів на цілу низку проблем безпеки. Хоча ці сервери можуть забезпечити легку анонімність, вони пов'язані зі значними ризиками, деякі з яких можуть бути неочевидними.
Основні підводні камені безплатного проксі-сервера полягають у наступному:
- Відсутність шифрування.
- Ризик моніторингу трафіку.
- Реклама, повна шкідливого програмного забезпечення.
- Погане з'єднання.
- Крадіжка файлів cookie.
Саме тому краще використовувати надійні проксі-сервери за розумну плату, ніж сподіватись, що безплатний варіант запропонує якісні послуги.