• Головна
  • Як довго триває відновлення після інсульту
Новини компаній
16:57, 26 лютого

Як довго триває відновлення після інсульту

Новини компаній

Період відновлення після інсульту займає від кількох тижнів до року. Якщо після 12 місяців якісь порушення зберігаються, найімовірніше, вони залишаться з людиною на все життя, позбутися їх остаточно не вийде.

Як довго триває відновлення після інсульту, фото-1

Від яких чинників залежать терміни відновлення

Реабілітація – абсолютно індивідуальний процес, назвати конкретні терміни неможливо. На відновлення після інсульту впливають наступні фактори:

  • Вік пацієнта.
  • Своєчасність звернення за медичною допомогою.
  • Первинний стан здоров'я пацієнта.
  • Наявність супутніх і хронічних захворювань.
  • Обсяг ураження мозкових тканин.
  • Який за рахунком інсульт – перший чи повторний.
  • Стабільність артеріального тиску.

Для пацієнта віком до 50 років, який пережив перший інсульт, потрібно 3-5 місяців інтенсивного лікування. У літньому віці цей період триває не менш як 8 місяців, адже метаболічні процеси в організмі сповільнюються. Якщо інсульт стався вже вдруге, відновлення займе щонайменше рік.

Етапи реабілітації після інсульту

Основна причина інвалідизації після перенесеного інсульту – це рухові порушення. Процес відновлення пацієнтів поділяється на кілька періодів:

I етап

Починається з моменту госпіталізації. Гострий період триває 21 день, коли пацієнт проходить інтенсивне лікування. Лікарі нормалізують артеріальний тиск і серцеву діяльність, призначають кортикостероїди, антикоагулянти, протисудомні препарати. За показаннями може бути проведено оперативне втручання.

Період з 3 тижнів до 3 місяців після інсульту називають раннім відновлювальним періодом. На першому етапі необхідно повернути пацієнту здатність займати вертикальне положення. Показана кінезотерапія – варіант лікувальної фізкультури, а також дихальна гімнастика.

II етап

Триває 3-6 місяців. Мета відновлення на цьому етапі – досягнення максимальної активності паралізованих кінцівок і м'язів. Реабілітація може проходити в домашніх умовах або в спеціалізованому центрі.

III етап

Триває з 6 місяців до 1 року. У пізній відновлювальний період необхідно повернути пацієнтові побутові навички, відновити психологічний комфорт.

Якщо хворому доведеться проживати у квартирі одному, він має бути в змозі самостійно себе обслуговувати, готувати їжу, здійснювати гігієнічні процедури. У цей період велике значення має підтримка родичів.

На всіх етапах відновлення після інсульту важливий організований підхід, безперервність реабілітації, послідовність та інтенсивність дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...