Як довго триває відновлення після інсульту
Період відновлення після інсульту займає від кількох тижнів до року. Якщо після 12 місяців якісь порушення зберігаються, найімовірніше, вони залишаться з людиною на все життя, позбутися їх остаточно не вийде.
Від яких чинників залежать терміни відновлення
Реабілітація – абсолютно індивідуальний процес, назвати конкретні терміни неможливо. На відновлення після інсульту впливають наступні фактори:
- Вік пацієнта.
- Своєчасність звернення за медичною допомогою.
- Первинний стан здоров'я пацієнта.
- Наявність супутніх і хронічних захворювань.
- Обсяг ураження мозкових тканин.
- Який за рахунком інсульт – перший чи повторний.
- Стабільність артеріального тиску.
Для пацієнта віком до 50 років, який пережив перший інсульт, потрібно 3-5 місяців інтенсивного лікування. У літньому віці цей період триває не менш як 8 місяців, адже метаболічні процеси в організмі сповільнюються. Якщо інсульт стався вже вдруге, відновлення займе щонайменше рік.
Етапи реабілітації після інсульту
Основна причина інвалідизації після перенесеного інсульту – це рухові порушення. Процес відновлення пацієнтів поділяється на кілька періодів:
I етап
Починається з моменту госпіталізації. Гострий період триває 21 день, коли пацієнт проходить інтенсивне лікування. Лікарі нормалізують артеріальний тиск і серцеву діяльність, призначають кортикостероїди, антикоагулянти, протисудомні препарати. За показаннями може бути проведено оперативне втручання.
Період з 3 тижнів до 3 місяців після інсульту називають раннім відновлювальним періодом. На першому етапі необхідно повернути пацієнту здатність займати вертикальне положення. Показана кінезотерапія – варіант лікувальної фізкультури, а також дихальна гімнастика.
II етап
Триває 3-6 місяців. Мета відновлення на цьому етапі – досягнення максимальної активності паралізованих кінцівок і м'язів. Реабілітація може проходити в домашніх умовах або в спеціалізованому центрі.
III етап
Триває з 6 місяців до 1 року. У пізній відновлювальний період необхідно повернути пацієнтові побутові навички, відновити психологічний комфорт.
Якщо хворому доведеться проживати у квартирі одному, він має бути в змозі самостійно себе обслуговувати, готувати їжу, здійснювати гігієнічні процедури. У цей період велике значення має підтримка родичів.
На всіх етапах відновлення після інсульту важливий організований підхід, безперервність реабілітації, послідовність та інтенсивність дій.