• Головна
  • На варті здоров'я: аналізи і дослідження для щорічного чек-апу
Новини компаній
17:10, 25 березня

На варті здоров'я: аналізи і дослідження для щорічного чек-апу

Новини компаній

З часом в організмі відбуваються різноманітні зміни, які можуть несприятливо позначатися на здоров'ї та підвищити ризик розвитку певних захворювань. Багато хвороб спочатку не мають жодних симптомів. Тому регулярне проходження скринінгових обстежень, як інформує портал t1.ua, рекомендується всім, навіть за відсутності скарг на самопочуття.

Аналізи є найважливішим інструментом моніторингу стану здоров'я, який дозволяє діагностувати численні захворювання на ранній стадії і розпочати своєчасне лікування. Щоб не допустити розвитку всіляких хвороб і контролювати своє здоров'я, абсолютно всім щороку потрібно здавати аналізи, обстежуватися або проводити чек-ап – комплексне медичне обстеження, яке людина проходить виключно за своїм бажанням.

Спочатку можна здати загальний аналіз крові і сечі, а потім, за потреби, пройти й комплексне медичне обстеження.

На варті здоров'я: аналізи і дослідження для щорічного чек-апу, фото-1

Щорічний моніторинг здоров'я

Навіть за відсутності явних проблем зі здоров'ям, регулярні медичні огляди та аналізи залишаються невід'ємною складовою профілактики більшості хвороб.

Перелік обов'язкових досліджень, які рекомендується щороку проходити всім дорослим людям для контролю здоров'я:

  • загальний аналіз крові – допомагає виявити анемію, хвороби крові, запальні процеси, оцінити стан імунітету, наявність алергічних реакцій тощо;
  • загальний аналіз сечі – дозволяє оцінити функціонування сечостатевої системи, а також виявити наявність глюкози та ацетону в сечі, що може вказувати на цукровий діабет;
  • біохімічний аналіз крові – включає визначення рівня холестерину та його фракцій, креатиніну, а також оцінку функціонального стану печінки, нирок та інших органів;
  • аналіз крові на рівень глюкози – допомагає оцінити ризик розвитку діабету. У разі підвищення рівня глюкози додатково здається аналіз на глікований гемоглобін.
  • ЕКГ та вимірювання артеріального тиску – для оцінки роботи серця та виявлення гіпер- або гіпотонії;
  • флюорографія – дозволяє виявити розвиток туберкульозу та захворювань плеври;
  • огляд офтальмолога – перевірка гостроти зору, внутрішньоочного тиску, стану очного дна, виявлення глаукоми і катаракти
  • після 50 років – гастроскопія для оцінки стану шлунка та колоноскопія для оцінки стану кишківника.

Для жінок:

  • огляд гінеколога із взяттям мазків та огляд мамолога для діагностики захворювань молочних залоз;
  • УЗД молочних залоз та органів малого тазу, а після 40 років – мамографія.

Для чоловіків після 45 років:

  • визначення рівня простат-специфічного антигену (ПСА) для виявлення захворювань передміхурової залози.

Також лікар може рекомендувати додаткові обстеження та аналізи залежно від індивідуальних особливостей пацієнта, його віку, скарг, анамнезу, спадкових факторів тощо.

Профілактичні заходи відіграють вирішальну роль у підтриманні здоров'я, адже попередження проблем завжди є простішим та дешевшим, ніж їх лікування. Тому важливо не нехтувати регулярними медичними оглядами. Щорічне відвідування лікаря дозволяє контролювати стан здоров'я, своєчасно виявляти будь-які відхилення і вживати необхідних заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чек-ап #Мед Лаб
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...