Українське православ'я в цифрах: лідирує УПЦ КП

Сьогодні, 28 липня, Україна відзначає День хрещення Русі, а також вшановує пам'ять князя Володимира, якого вважають хрестителем Київської Русі. У 988 році князь прийняв візантійське християнство і запровадив його, як державну релігію у своїх володіннях. Таким чином Київська Русь увійшла в коло передових християнських держав тогочасного світу.

Після великого церковного розколу, який призвів до розілення Церкви на західну (католицьку) та східну (візантійську), Київська Русь опинилась на східному боці. Це мало для України великі цивілізаційні наслідки. Наприкінці 16 століття частина православних церков на теренах України перейла у підпорядкування Ватикану - так виникла Українська греко-католицька церква. 

Сьогодні більшість українців вважають себе християнами. Більшість з них є вірними УПЦ Київського або Московського патріархату. За останні 6 років кількість вірних УПЦ КП збільшилась на 14,5%, а прихильників УПЦ МП зменшилась майже на 6%. Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

За даними КМІС, 46% українців вважають себе вірними УПЦ КП, і лише 13% - вірними УПЦ МП. Водночас, УПЦ МП має у 2,5 рази більше парафій і у 3,5 рази більше священиків, ніж УПЦ КП. Вірними УГКЦ себе вважають близько 10% українців.

Нагадаємо, вчора у Києві завершилась скандальна хресна хода вірних УПЦ МП. А на днях білоцерківські греко-католики виступили проти пільгових цін на газ для церков.