Біла Церква потерпає від шумового забруденння
Вчора у Білій Церкві пройшов круглий стіл, на якому обговорювали проект рішення міськради "Про затвердження Правил додержання тиші на території та у громадських місцях м. Білої Церкви". На засіданні були присутні представники місцевої влади та громадськості. Вела засідання заступник міського голови Інна Новогребельська.
Також питання шуму обговорювалось на засіданні виконавчого комітету міськради. Щоправда, дискусія точилась в основному навколо нічного клубу "Камелот", на шум від якого скаржаться місцеві мешканці. Однак, проблема шуму у Білій Церкві не вичерпується діяльністю галасливих розважальних закладів.
Головні джерела шумового забруднення у містах - промислові підприємства, рух автотранспорту і т.д. Наприклад, на початку червня міська санітарно-епідеміологічна служба фіксувала підвищений рівень шуму в наступних місцях:
- вул. Крижанівського, 6 (Будинок дитини) – на 2дБА;
- бул.Олександрійький, 40 (ЗОШ №7) - на 10дБА;
- бул. Олександрійський, 157 (колегіум) –на 7дБА;
- вул.Шевченка, 33/1 (ЗОШ №18) – на 9дБА;
- вул. Павліченко, 3 (ЗОШ №3) – на 7дБА;
- вул. Я.Мудрого, 63 (міська лікарня №1) – на 10дБА.
Нагадаємо, максимальний допустимий рівень шуму на території навчальних закладів у денний час складає 70 дБА.
Шумове забруднення руйнує здоров'я людей не менше, ніж забруднення атмосфери або води. Доведено, що робота у шумних цехах спричиняє удвічі вищий рівень захворюваності і знижує продуктивність праці на 50-60%. Інтенсивний шум знижує увагу, а також є чинником стресу та розладів нервової системи.
Шум інтенсивністю 40 – 70 дБ призводить до погіршення самопочуття, а 75 дБ можуть призвести до глухоти. Тривалий шум у 100 дБ, який супроводжує роботу відбійного молотка або двигуна вантажівки, викликає нервові розлади та психологічне напруження. Шум у 120 дБ призводить до незворотніх ушкоджень слухового апарату, порушує роботу серця та органів дихання.