По Білій Церкві "ходить" туберкульоз
З 1 липня по 11 серпня – трохи більше, ніж за місяць – санітарно-епідеміологічна служба зафіксувала 21 випадок захворювання на туберкульоз у Білій Церкві. Загалом, проблема туберкульозу характерна і для Київської області, і для України.
За даними Мінздраву, у 2015-му році більше половини всіх хворих на туберкульоз складали представники соціально незахищених верств населення: 47% - безробітні працездатного віку, 4,2 – особи, що повернулись з місць позбавлення волі, 3% - безхатьки. З тих, хто вперше захворів на туберкульоз, 17% складають наркомани та алкоголіки.
За статистикою, щороку від туберкульозу помирає близько 5 000 українців, тобто кожен шостий хворий. До групи підвищеного ризику належать медики та співробітники пенітенціарних закладів. Смерть молодої патрульної Аріни Кольцової також пов’язують з туберкульозом, який Кольцову заразив злочинець, плюнувши в їй обличчя під час затримання.
Імовірність цього підтверджують медики. За словами дитячого пульмонолога Миколи Макухи, інфікування туберкульозом через слину хворого цілком реальне. Водчночас, лікарі зазначають, що туберкульоз найбільш небезпечний для людей з ослабленим імунітетом, який не може ефективно опиратись інфекції.
Як повідомляють у Білоцерківській санітарно-епідеміологічній службі, туберкульоз також може передаватись повітряно-пиловим та контактно-побутовим шляхом, і навіть при вживанні інфікованих продуктів.
Основні симптоми туберкульозу: кашель понад два тижні, утруднене дихання, підвищення температури, болі у грудях, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинне схуднення, кровохаркання та підвищене потовиділення. При появі будь-яких ознак туберкульозу медики закликають невідкладно звертатись до лікаря.