За місяць звірі покусали 87 білоцерківців
З 1 липня по 11 серпня тварини покусали 87 білоцерківців, в тому числі – 27 дітей. Щеплення від сказу було призначено 30 особам, які були покусані невідомими тваринами. Такі дані оприлюднила Білоцерківська санітарно-епідеміологічна служба.
Укуси тварин небезпечні не лише фізичними травмами, але і загрозою інфекцій, передусім сказу. Сьогодні сказ є невиліковним і неодмінно призводить до летальних наслідків. Зараження відбувається через слину хворої тварини, що потрапляє в рани, ушкоджену шкіру або слизові оболонки.
За статистикою, понад 40% випадків інфікування людини сказом спричиняють напади диких тварин (наприклад, лисиць). Серед домашніх улюбленців більшу небезпеку інфікування сказом несуть коти (близько 22%), ніж собаки (близько 15%). Сільськогосподарські тварини є причиною зараження на сказ у 20% випадків.
Інкубаційний період сказу триває 1-3 місяці. Хвороба починає виявляти себе пізно, коли організм вже сильно уражений вірусом і лікування буде безрезультатним. Тому у випадку покусів тваринами слід негайно звертатися до медичних закладів. Особливо це стосується випадків, коли людину покусала невідома тварина, прослідкувати за якою немає можливості.
Слід зазначити, що джерелом небезпеки можуть бути не лише безпритульні, але і домашні тварини, які не пройшли щеплення на сказ. Нагадаємо, відмова від щеплення від сказу домашніх котів та собак є порушенням Правил утримання собак та котів у місті Біла Церква, затверджених рішенням міськради від 29.10.2009 № 1157, і передбачає адміністративне стягнення.
Загалом, напади тварин (навіть безпритульних) на людей нерідко є спровокованими самими людьми. Докладніше про ситуацію з безпритульними тваринами у Білій Церкві читайте у нашому матеріалі.