Як працюють білоцерківські шахраї?
За 10 місяців поточного року білоцерківська поліція зареєструвала 261 випадок шахрайства. Аби не бути ошуканими, містянам розповіли про основні методи, якими шахраї виманюють у людей гроші та цінності.
Іноді людина може отримати дзвінок від незнайомця, який повідомляє, що хтось із близьких потрапив у біду і для порятунку терміново потрібні кошти. Кошти пропонують перерахувати на картку або передати в якийсь інший спосіб. В стані стресу люди іноді виконують вимоги невідомих шахраїв.
Літнім людям шахраї, представляючись співробітниками банків, пропонують обміняти гроші на нові банктноти. В результаті довірливі пенсіонери отримують, в кращому випадку, фальшиві купюри. Також шахраї можуть вдавати соціальних працівників, аби зайти до помешкання і викрасти заощадження або заволодіти документами, які потім використовують для афер.
Не можна позичати гроші невідомим особам, які пропонують під заставу цінності – потім коштовності виявляються дешевою біжутерією. Не слід брати участь у сумнівних розіграшах та переказувати кошти на невідомі рахунки, а також повідомляти інформацію про свої кошти та банківські рахунки стороннім особам.