Як протидіяти політичній корупції? Рецепт від КВУ
16 лютого у Будинку урочистих подій, без помпезних анонсів, був проведений круглий стіл, ініційований Київським обласним відділенням ВГО КВУ, тема якого була: «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ».
«Комітет виборців України» розглядає надання партіям в оренду комунального майна за пільговою ціною як позитивний факт і одну з форм підтримки державою партій. Проте як показало опитування керівників міських організацій політичних партій в Білій Церкві оренда комунального майна не користується попитом і не є актуальною.
Секретар міської ради, Борис Смуток, під час виступу повідомив, що бюджет втрачає близько 5 млн. грн. надаючи в оренду комунальну власність за пільговою ціною. Багато цих організацій справді здійснюють суспільно корисну діяльність, а деякі просто заробляють на цьому кошти, надаючи свої приміщення в суборенду комерційним структурам. Тому при міськраді треба створити відділ самоврядного контролю, який має провести моніторинг використання приміщень комунальної власності наданих у пільгову оренду
Також на заході обговорювалося питання - чи треба давати пільги партіям, які фінансуються з держбюджету. Відповідь була однозначна – ні.
А ось ідея по створенню ресурсного центру в місті, схвалили всі присутні. Головна мета такого центру, це - надати всім політичним та громадськім силам можливість проводити збори та різні заходи.
Юрій Бут вніс на розгляд присутніх зміни до закону про регулювання державної фінансової підтримку політичних партій.
А саме:
- Заборонити витрачати бюджетні кошти на рекламу партії чи об’єднання,
- Чітко прописати види діяльності, на які можливо витрачати державні кошти,
- законодавчо закріпити, що 70% коштів мають бути спрямовані в місцеві осередки і 30% - залишатимуться в центрі
Олександр Марченко, народний депутат Верховної Ради, категорично проти фінансування політичних партій за рахунок держави, тим паче, олігархічні партії. Проте ініціативи КВУ про зміни законодавства про фінансування партій підтримав.
Загалом, в обговоренні брали участь як керівники міських партійних організацій та лідери громадських організацій, так і голови депутатських фракцій міської ради, кожен з яких мав можливість висловити свою думку по піднятим питанням.
За результатами обговорення було прийнято резолюцію круглого стола:
- Визнати відсутню проблему в місті щодо оренди комунального майна на пільгових умовах для політичних сил міста.
- Звернути увагу та перевірити як саме використовують пільгові організації надані їм приміщення. Таких об’єктів в місті нараховано 20.
- Підтримати створення ресурсного центру, для політичних та громадських організацій.
- Підтримати зміни до законодавства про фінансування політичних партій, запропоновані КВУ.