• Головна
  • Україна переходить на європейське лікування
10:10, 22 квітня 2017 р.

Україна переходить на європейське лікування

МОЗ обіцяє нові схеми лікування вже в кінці квітня. Зникне судинна дистонія ,- говорить експерт.

Кабмін України вчора на засіданні зобов'язав українських лікарів використовувати європейські протоколи лікування. Чим наші протоколи відрізняються від європейських та коли нас будуть лікувати по-новому  розповідає “Сегодня” на своєму сайті.

У протоколах лікування (спеціально розроблені рекомендації лікаря) описані медичні процедури для певних випадків, методи лікування, а також ліки, які потрібно призначати при різних недугах.Ще недавно в Україні потрібно було користуватися діючими в усьому світі документами, адже розробка власних - процес не з дешевих. Як говорять експерти, після адаптації часто протоколи ставали непридатними для використання. Зараз же МОЗ пропонує використовувати міжнародні документи без внесення змін.

Україна переходить на європейське лікування, фото-1

Медичний експерт РПР Олександр Ябчанка говорить, що лікарі часто ігнорували адаптовані протоколи лікування, наприклад пневмонії. Він пояснив, що часто вітчизняні протокольні рекомендації суперечили клінічним проявам у пацієнта.  Зараз же інакше: існує процедура адаптації міжнародних протоколів, що базуються на доказовій медицині. Експерти адаптують для України ці рекомендації. Міністерство  прагне запустити європейські протоколи без змін. Адже після процесу адаптації вони дуже  відрізняються від принципів доказової медицини. Проте, глава МОЗ Уляна Супрун зазначила на вчорашньому засіданні, що наказ про впровадження протоколів підпишуть вже 24 квітня. "До цих пір українські лікарі працювали всупереч міжнародним актам. Сподіваюся, що до понеділка буде наказ, і ми почнемо лікувати наших пацієнтів по-новому", - зауважила Супрун.

Заступник Супрун Олександр Лінчевський зазначив, що вже дуже скоро 16 нових списків ліків, що  відповідають міжнародним протоколам, будуть затверджені. "Ми змогли виключити застарілі препарати, які не мають доведеної ефективності, і включити нові відповідно до нових міжнародних протоколів. Всього вже затверджено 20 номенклатур", - проінформувала Супрун. Головний лікар однієї з медичних мереж України Тетяна Майкова пояснила, чим відрізняються протоколи, діючі наразі в Україні, від світових: "Наприклад, головний біль. У наших протоколах при лікуванні мігрені допустимо використання вазоактивних і ноотропних препаратів. Поняття про такі ліки ніде в світі не існує - їх виробляють тільки для країн колишнього СРСР. Клінічна ефективність цих препаратів  не доведена, - каже лікар.– А в європротоколі для лікування мігрені використовуються препарати, які впливають на збудливість нервової тканини, на активність больової системи організму. Це принципова відмінність". Також Майкова говорить про інші ключові відмінності - діагнози. Наприклад, за її словами, на Заході не існує такого діагнозу, як вегетосудинна дистонія, і немає такого протоколу. "Західна практика вважає ВСД не окремим захворюванням, а набором симптомів, кожен з яких лікується окремо", - зауважила лікар.

 Нещодавно ми писали про те, що в лікарнях введуть прайс за медичні послуги. Читайте за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікування_по_європейськи #європейське_лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...