• Головна
  • У вартість залізничного квитка «заховані» послуги, про які ви не здогадувалися
16:30, 10 липня 2017 р.

У вартість залізничного квитка «заховані» послуги, про які ви не здогадувалися

Кожен пасажир поїзда застрахований від нещасних випадків.

Залізниця вважається найбезпечнішим видом транспорту. Купуючи квиток на потяг, пасажири платять не тільки за місце у вагоні, а й за безпеку. Страховка в середньому становить лише 70 копійок. Але, це з кожного пасажира, а якщо взяти повну кількість місць потягу, виходить немаленька сума. Лише за останні півроку 25 мільйонів пасажирів заплатили страховикам 17,5 мільйонів гривень.

Проте є досить цікава деталь, 50% цієї суми забирає собі «Укрзалізниця» - на розвиток. Страхові ж виплати передбачають лише 0,5% від загального залишку в 300 тис. грн. Про цю страховку знають не всі українці, або просто її не вимагають. А вона закладена в кожний залізничний квиток.

 У вартість залізничного квитка «заховані» послуги, про які ви не здогадувалися, фото-1

За даними «Укрзалізниці» в минулому році, лише 60 українців отримали гроші від страховиків. Виплати досить мізерні порівняно з внесками та становлять менше 1%. Таке мізерне відшкодування схоже на нечесне збагачення. До того ж люди просто не знають куди і коли можна звертатися. Страхові компанії компенсують лише фізичні травми, які були отримані під час поїздки. Але за умови, що ви звернетесь до страхової компанії, яка зазначена на квитку. Тому, виходячи з потягу необхідно забирати у провідника квиток - це ваше алібі для страхової. Окрім цього, необхідно оформити акт про нещасний випадок у начальника поїзда. А гроші будуть виплачені тільки за наявності лікарняного.

Згідно з постановою, яка була прописана ще у 1996р., кожен пасажир застрахований на 102 тис. грн. Фактично у стільки оцінено людське життя. Якщо ж пасажир залишився живим, за один день лікарняного він отримає 204 грн.

 У вартість залізничного квитка «заховані» послуги, про які ви не здогадувалися, фото-2

Більшість пасажирів не знають, що у вартість квитка закладені й інші послуги. Так, пасажири можуть не розкладати та не складати постіль, тому що це повинен робити провідник. І ця послуга закладена у вартості квитка та передбачена правилами перевізника.

Кондиціонування повітря у купе під час подорожі є обов’язковою послугою, за яку платять пасажири. Якщо температура перевищує 26 градусів у вагоні, потрібно писати скаргу начальнику потяга та вимагати, щоб перевели у вагон із кондиціонером. Цілком безкоштовно. Але таке можливо, тільки якщо у прохолодних вагонах є вільні місця.

Також пасажир може призупинити поїздку. Наприклад, зійти на будь-якій станції, а через декілька днів – поїхати далі тим же маршрутом. Для цього необхідно щоб черговий по вокзалу поставив на квитку спеціальну печатку та відмітку. Але продовжити свою поїздку можна не пізніше, ніж через 10 днів. Перед цим необхідно обміняти свій старий квиток у касі на новий, без доплати. При умові, що будуть вільні місця у поїзді.

Читайте також: Як платити за комуналку дешевше і швидше: всі плюси і мінуси різних систем

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поїзд #квиток #страхуванняжиття #нещаснийвипадок #травмування #подорож #новини #БілаЦерква
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...