Як отримати від держави компенсацію за платне навчання у ВНЗ: адвокат
Під час вступної кампанії тема оплати за навчання - найбільш актуальна для батьків. Адвокат Лаврентій Царук розповів в ефірі "ТСН" як вивчити дитину за кошт держави, якщо вона поступила на контракт.
«Саме зараз час вступної компанії, тому ця теми досить актуальна. Так, якщо мама студента працює, то щомісяця вона отримує зарплатню. З цієї заробітної плати вона отримує лише 80% , бо решта – це податки. Саме цей податок – 18% вона й може повернути. Наприклад, якщо мама отримує заробітну плату у розмірі 5000 гривень, то за один рік податок набігає більше 13 тис. гривень. Саме ці гроші можна повернути назад» - розповідає Лаврентій Царук.
Держава поверне податок тим, хто мав витрати на лікування, навчання або іпотеку.
А якщо у родині офіційно працюють і мама, і батько, і старший брат, то за рік Ви можете отримати щонайменше 40 тис. грн. Для того, щоб отримати ці гроші необхідно зібрати нескладний пакет документів і подати його до податкової. За законом, працівники податкової зобов’язані надати Вам допомогу при складанні спеціальної декларації.
Отже, необхідні документи:
- Свідоцтво про народження Вашої дитини,
- Паспорт
- Вас та Вашої дитини ідентифікаційний код
- Договір про навчання дитини
- Платіжка за навчання (важливо, щоб тут було зазначено, що саме Ви є платником за навчання Вашої дитини). Також тут можуть бути документи і за лікування, і зі іпотеку.
- Довідка про доходи та довідка з банку про картковий рахунок (це номер рахунку куди Ви хочете, щоб Вам перерахували кошти)
Протягом 1,5 місяці податкова зобов’язана перевірити Ваші документи. Після цього будуть переведені гроші на картковий рахунок. Дуже важливе уточнення: квитанції за навчання мають бути за минулий рік. Тобто протягом року Ви самостійно здійснюєте оплати, збираєте платіжки і всі документи. А вже наступного року подаєте всі ці документи до податкової, чекаєте 1,5 місяці і отримуєте гроші.
Обов’язково використовуйте всі права, які в Вас є. І пам’ятайте, закон на Вашому боці.
Читайте також: що робити, якщо страхова компанія відмовляється від своїх виплат у разі ДТП.