У Білій Церкві 6 років фінансували музичну школу-привид
У Білій Церкві протягом шістьох років існувала на папері музична школа дитячих духових оркестрів, на яку систематично виділялись кошти з міського бюджету.
Про це на сайті «Киев Власть» повідомив Дмитро Поліщук, депутат Білоцерківської міськради від "Самопомочі", голова постійної комісії з питань планування соціально економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Музична школа, яка існувала роками лише на папері, була створена як комунальний заклад Білоцерківською міською радою за ініціативи колишнього мера Василя Савчука, який керував містом протягом 10 років. Заклад був муніципальним, тому отримував заробітну плату з міського бюджету. За “оформлених” десятків викладачів, адміністративний та технічний персонал протягом 6-х років зарплату отримували невстановлені службові особи відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради.
В липні 2017 року співробітники слідчого відділу поліції ГУ НП в Київській області відкрили кримінальне провадження, яке було занесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015110030003603.
Трохи пізніше, вже у вересні 2017 року Білоцерківський суд виніс ухвалу, в якій повідомляється, що матеріали кримінального провадження містять достатні докази обґрунтованості даного клопотання, а тому виникає необхідність надати тимчасовий доступ до документів міфічної школи, яка незважаючи на щомісячні бюджетні асигнування, функціонує виключно на папері.
Справа у Білоцерківському суді отримала категорії: “Кримінальні справи; Злочини у сфері службової діяльності; Зловживання владою або службовим становищем”. З цієї Ухвали суду від 25.09.2017 року стають відомі нові подробиці цілої мафіозної схеми, яку “провернув” екс-мер Білої Церкви Василь Савчук.
У 2011 році за вказівкою колишнього міського голови м. Біла Церква Василя Савчука, в судовій ухвалі він позначений як “ОСОБА_2”, на підставі рішення Білоцерківської міської ради від 29.09.2011р. № 285-12-УІ було створено комунальний заклад БМР “Білоцерківська школа мистецтв №6 дитячих духових оркестрів” (код ЄДРПОУ 37866082, м. Біла Церква, вул. Торгова площа, 6).
Також у матеріалах Ухвали суду відзначається, що в штатному розписі Білоцерківської школи мистецтв № 6 в різні роки «існування» нараховувалось від 61 до 74 працівників, які займали посади адміністративного, технічного та викладацького складу.
Як відзначає Дмитро Поліщук, заробітну плату отримували невідомі посадовці відділу культури та туризму Білоцерківської міської ради. Більше того, кошти ще й індексувалися, судячи з зарплатного фонду. З матеріалів Ухвали:
“…Частина викладачів Білоцерківській школі мистецтв № 6 протягом усього строку функціонування закладу на робочому місці не з’являлись, а тільки рахувались по штату. Заробітну плату за вказаних викладачів та технічний персонал отримували невстановлені службові особи відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради. При цьому середньомісячний фонд заробітної плати за період існування Білоцерківської школи мистецтв № 6 з 2011 по 2017 роки коливався від 128 тис. грн. до 288 тис. грн…”
Під час розслідування було встановлено, що ряд осіб, які були викладачами в Білоцерківській школі мистецтв № 6, працювали в закладі без відповідної освіти та мали лише свідоцтво про позашкільну освіту. Окрім того, 4 викладачі Білоцерківській школі мистецтв № 6 розпочали свою викладацьку діяльність у віці 16 років. Окрім неповнолітніх викладачів, у школі працював Жуковський С. С., який має таке ж ім’я та прізвище як і керівник школи – Станіслав Жуковський, який мав вищу освіту інженера-механіка автомобільного господарства та свідоцтво про закінчення музичної школи.
В матеріалах Ухвали також йдеться й про справжню людину-оркестр:
“…Викладач К. М. Поліщук розповів слідчим, що у школі мистецтв № 6 виконував функції акомпаніатора, хоча відповідно до записів у трудовій книжці, перебував на посаді викладача по класу гітари, хоча згідно диплому являється викладачем по класу балалайки…”
Однак, найцікавішим в цій історіє є те, що у фізичному сенсі школа не існувала, тобто не мала власних приміщень. Викладачі та учні цього закладу рахуються у декількох навчальних закладах одночасно. Так, учні відвідували заняття лише по бажанню, які в такому разі проводилися виключно на факультативній основі у вільних від занять приміщеннях Білоцерківських ЗОШ №16, ЗОШ №13, а також у вільних приміщеннях окружної виборчої комісії.
Відзначимо, що навіть сьогодні, Білоцерківська школа мистецтв №6 продовжує своє існування. Директором закладу з жовтня 2011 року й понині являється Станіслав Феліксович Жуковський.
В матеріалах Ухвали відзначається:
“… Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що посадовими особами відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради та Білоцерківської школи мистецтв № 6 вчинено та на даний час продовжується вчинення зловживання своїм службовим становищем з корисливих мотивів в особистих інтересах, а саме: отримання неправомірної вигоди у вигляді коштів, які виділяються з місцевого бюджету на функціонування Білоцерківської школи мистецтв № 6 та оплату праці особам, які рахуються викладачами даного навчального закладу, внаслідок чого наносяться збитки місцевому бюджету…”
Також, відповідно до ухвали слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду від 07.09.2017р. по справі № 357/10021/17 було надано тимчасовий доступ з можливістю виїмки наступних документів:
- оригіналів наказів про призначення на посади усіх викладачів, адміністративного та технічного персоналу в Білоцерківській школі мистецтв № 6;
- заяв про прийняття на роботу даних осіб;
- наказів про призначення на роботу за сумісництвом;
- табелів обліку робочого часу викладачів, адміністративного та технічного персоналу;
- розклади уроків та списки учнів в групах, які вели викладачі в Білоцерківській школі мистецтв № 6, за весь період існування школи;
- журнали занять викладачів Білоцерківської школи мистецтв № 6 за весь період існування школи;
- бухгалтерські регістри;
- відомості про нарахування та виплату заробітної плати викладачам, адміністративному та технічному персоналу Білоцерківської школи мистецтв № 6, які знаходяться у відділі культури та туризму Білоцерківської міської ради, що розташований за адресою: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні, 36.
Вказану Ухвалу з вимогою надати ці документи було вручено 8 вересня 2017 року начальнику відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради Юлії Ковальскій.
Через три дні Юлія Ковальська направила до слідства лист в якому вказувалось, що в наявності у відділі культури туризму є лише відомості про виплату заробітної плати викладачів з 2011 року, а табелі обліку робочого часу викладачів та бухгалтерські регістри з 2014 року по теперішній час, відділ культури і туризму БМР на виконання ухвали про тимчасовий доступ до документів й може надати. Інші перелічені документи, які повинні бути вилучені за словами очільника відділу, знаходяться у власності Білоцерківської школа мистецтв № 6, яка розташована у приміщенні за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 36, м. Біла Церква, доступ до якої відділ культури і туризму не має.
У матеріалах Ухвали також зазначається:
“…З метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування факту зловживання службовими особами відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради та Білоцерківської школи мистецтв № 6 своїм службовим становищем шляхом привласнення та розтрати коштів, які були виділені для виплати заробітної плати викладачам Білоцерківської школи мистецтв № 6, які фактично свої функціональні обов’язки не виконували, у слідства виникла необхідність в отриманні відомостей, що можуть містити інформацію про проведені нарахування. Матеріали кримінального провадження, внесеного 12.07.2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015110030003603, містять достатні докази обґрунтованості даного клопотання, а тому виникає необхідність надати тимчасовий доступ до документів…”
Отже, 25 вересня 2017 року Білоцерківський міськрайонний суд постановив надати старшим слідчим Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області тимчасовий доступ до документів за весь період існування школи, які знаходяться у володінні КЗ БМР “Білоцерківська школа мистецтв № 6”, яка займає приміщення за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні, 36.
Сьогодні, 25 жовтня строк дії цієї ухвали закінчується. Тож, будемо й надалі слідкувати за продовженням історії розслідування створення та “функціонування” комунального закладу “Білоцерківська музикальна школа № 6 дитячих духових інструментів”, яка фінансувалася з міського бюджету Білої Церкви.
Раніше повідомлялося, що у військовій частині в Білій Церкві начальник складу вкрав 100 тонн дизпалива на мільйон.