• Головна
  • У Білій Церкві в дендропарку "Олександрія" відновлюють парадний в'їзд у літній палац Браницьких
ФОТО
08:24, 13 листопада 2017 р.

У Білій Церкві в дендропарку "Олександрія" відновлюють парадний в'їзд у літній палац Браницьких

ФОТО

У Білій Церкві в дендропарку "Олександрія" розпочалися роботи з відновлення головної алеї, по якій заїзжали на каретах графи Браницькі та їх гості у літню резиденцію.

Організотором проведення робіт виступила Громадська організація "Біла Церква Туристична". Відновлення історичної локації відбувається за підтримки директора парку Сергія Галкіна та наукових співробітників: історика Євгена Чернецького та археолога Володимира Павлюченка.

На першому етапі планується відновлення алеї від в'їзних воріт до палацу. На цих вихідних були проведені поверхові земляні роботи з очищення первісної алеї від задернованого шару, та зафіксована її довжина та ширина (6м).

Всі роботи ведуться вручну, не пошкоджуючи первісний шар декоративної посипки - жорстви кольорової. Особлива увага під час відновлення алеї приділяється збереженню первісної - овальної форми попереку алеї.

Спільно із науковими співробітниками "Олександрії" буде створена кругова картина з дерев та кущів по центру.

У планах ГО "Біла Церква Туристична" відкрити залишки Аустерії та підвали. Як мінімум, побудувати: аллею, каретний круг, поставити сейфи, інформаційний стенд і виносити пальму влітку, як це було за часів Браницьких. Як правильно відкирити аустерію, розповідають історики та археологи Чернецький, Павлюченко і Галкин.

Каретне коло планують відновити до наступної весни, а для всіх інших робіт будуть шукати спонсорів.

Нагадаємо, що комплекс житлових споруд в "Олександрії" називався Дідинец, головною спорудою якого була так звана Аустерія - колишній готель для тих, хто проїжджав повз Сквирським шляхом. Але, вирішивши створити на вподобаному місці парк, Олександра Браницька перетворила його в свій графський палац.

Напис "Austeria" з фронтону будівлі так і не знімали. Поруч розташовувалися господарські споруди: приміщення для охорони гофмейстера і його помічника, їдальня для слуг, аптека, стайня, каретні сараї, кухні, пекарня, кондитерська. З південного боку від аустерії перебувала клумба, на яку влітку виставляли велику пальму.

Далі, за грабовою алеєю стояли чотири двоповерхові павільйони, яких іменували за номерами, але третій ще називався - Царським, а четвертий - Великим. Ще далі на південь знаходився одноповерховий Танцювальний павільйон, в якому були лише чотири кімнати, одна з них - великий Бальний зал. Тут стояла найдорожчі меблі, розміщувалися найцінніші твори мистецтва.

На жаль, весь комплекс житлових господарських споруд в парку не зберігся.

Від нього в різні боки відходять дрібні алеї. «Дединець» вже намагалися відновити: наразі відкопаний фундамент і основи колон одного з павільйонів, розпочинались роботи з відновлення Танцювального павільйону.

Читайте також: лопата археолога проти екскаватора будівельника: як у Білій Церкві зберігають пам’ятки історії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Однозначно краще
87,4%
Набагато гірше
3,9%
Майже не змінилась
6,5%
Важко сказати
2,3%
#аустерія #Браницькі #Олексадрія #дендропарк #новини #БілаЦерква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...