• Головна
  • "Швидка" більше не приїде через високу температуру або підвищений тиск: деталі медреформи
10:56, 22 листопада 2017 р.

"Швидка" більше не приїде через високу температуру або підвищений тиск: деталі медреформи

Фельдшерів замінять парамедиками, а допомога не прийде у випадках, які не загрожують життю.

Медична реформа вже дійшла до екстреної медичної допомоги. Так, фельдшерів на «швидких» зовсім скоро замінять парамедиками, які будуть приїжджати далеко не на кожен виклик.

Заміна і нові правила

"Швидка" більше не приїде через високу температуру або підвищений тиск: деталі медреформи, фото-1

Як повідомляє сайт «Сегодня.ua», з листопада вступив в дію наказ Міністерства охорони здоров'я про нові правила роботи швидкої допомоги. Так, якщо раніше бригади ділилися на лікарські та фельдшерські, то тепер залишаться лише бригади екстреної медичної допомоги. До їх складу увійдуть два парамедика і екстрений медичний технік. При цьому парамедики не матимуть права ставити діагноз та призначати лікування. Вони будуть лише надавати екстрену медичну допомогу при травмах або захворюваннях дихальної, серцево-судинної, ендокринної систем, а також пошкодженнях опорно-рухового апарату.

Парамедики будуть робити хворим уколи, зупиняти кровотечі і робити серцево-легеневу реанімацію. Також в їх обов’язки увійде контроль за справністю обладнання в швидкій. Водіїв перекваліфікують в екстрених медичних техніків, які будуть займатися автомобілем та допомагатимуть реанімувати пацієнтів.

Як відзначили в МОЗ, в Україні сьогодні працює 2942 бригади швидкої допомоги, з яких загальнопрофільних бригад - 996, фельдшерських - 1811, а спеціалізованих - 135. В швидкій допомозі працюють 4911 лікарів, а також 16 131 фельдшерів і медсестер.

Після реформи зміниться не тільки склад бригади швидкої, а й правила приїзду. Так, екстрену допомогу не можна буде викликати через високу температуру і проблем з тиском.

"Непрофільні виклики - проблема, яка існує вже багато років в Україні. Підвищений тиск або гарячка, температура у дитини - це не виклик екстреної медичної допомоги", - заявила і. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Такими проблемами будуть займатися сімейні лікарі. За новими правилами швидка допомога буде приїжджати на місця ДТП, при серйозних травмах або пряму загрозу життю людини (інфаркти, інсульти та інше). При цьому нововведення не торкнуться приватних клінік.

Звільнення і терміни

"Швидка" більше не приїде через високу температуру або підвищений тиск: деталі медреформи, фото-2

Медичні працівники, профспілки працівників охорони здоров'я звернулися до прем'єр-міністра з проханням переглянути рішення, а в ряді міст України на мітинги вийшли співробітники швидких. Лікарі відзначають, що в країні не вистачає кваліфікованих парамедиків та бояться звільнення фельдшерів.

"Міністерство нікого не звільнятиме. Людей просто перекваліфікують. Тобто, спочатку фельдшерів переведуть на нову посаду, а паралельно з цим будуть пропонувати пройти курси підвищення кваліфікації. Зараз медпрацівників взагалі дефіцит, тому ніхто нікого звільняти не буде", - наголосив Олександр Ябчанка, радник Уляни Супрун.

"Хто говорить, що буде ліквідована екстрена допомога - рекомендую поїхати в Білу Церкву, це всього година їзди від Києва, і подивитися на станцію, як лікарі живуть в підвалах приміщень, які більше на концтабір схожі, а не на диспетчерський центр. І нехай скажуть , що це буде розвалено. Там і так все розвалено", - говорить Ковтонюк.

Після того, як на звернення відреагував прем'єр-міністр, в проекті рішення передбачили п'ятирічний перехідний період від фельдшерів до парамедиків.

Раніше повідомлялося, що заступник міністра охорони здоров'я показав моторошні фото онкодиспансеру в Білій Церкві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#температура #БілаЦерква #новини #швидка #медичнареформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...