• Головна
  • Білоцерківська міська рада залишила дітей у садочках без м’яса та яєць
09:40, 28 листопада 2017 р.

Білоцерківська міська рада залишила дітей у садочках без м’яса та яєць

Білоцерківська міська рада залишила дітей у садочках без м’яса та яєць

У Білій Церкві батьки обурені харчуванням дітей в дошкільних навчальних закладах. Зокрема, вихователі садочку № 31 звернулися до депутатів Білоцерківської міської ради, з проханням роз’яснити питання, чому дітей до кінця року залишили без м’яса, риби та яєць.

За словами користувачки соціальної мережі Facebook Наталії Ткаченко, у садочку № 31 батькам пояснили, що «грошей немає ні на картоплю, ні на гречку. Вистачає наразі лише на перше та буряк.» І таку ситуацію з харчуванням обіцяють до Нового року.

У садочку № 22 ситуація така ж вихователі розповіли, що м’яса та яєць до кінця року не буде. Всіма іншими продуктами дітей обіцяють у садочках забезпечити.

Вчора, 26 листопада начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик прокоментував ситуацію, що склалася з харчуванням дітей у дошкільних навчальних закладах міста.

Так, за словами Юрія Петрика, тендерна процедура на закуплю продуктів для садочків розпочинається з новим бюджетом з 1 січня кожного року. Два рази на рік відбуваються закупівлі продуктів. Так, у січні закуповуються: олія, цукор, крупи, кисіль, риба, кисломолочні продукти – сметана, молоко, а також печиво, вафлі, масло, м'ясо, хлібобулочні вироби, сир твердий, яйця курячі. Також у січні закуповуються такі продукти, як повидло, дріжджі, борошно, какао, томатна паста, кефір, макарони, зелений горошок.

Овочі і фрукти купують з нового врожаю. Так, у вересні здійснюється закупівля картоплі, моркви, буряку, цибулі, капусти, меду, сухофруктів, соків фруктових та яблук.

«Як правило, по закінченню тендеру продукти поставляються протягом 2-3 тижнів – залежно від того, як підписані договори. Тому управління освіти і науки намагається наперед провести тендерні закупівлі до нового року, аби з початком нового фінансового року діти були забезпечені продуктами», - наголосив Юрій Федорович.

Як відзначив Юрій Петрик, ціни на продукти, які закуповували ще в січні за цей рік значно зросли. Такі продукти, як олія, цукор, кисіль, риба, сир кисломолочний, сметана, молоко, печиво, крупи, масло, хлібобулочні вироби, сир твердий, яйця курячі сьогодні поставляються в садочки вчасно, і їх достатньо для того, щоб організувати харчування. Презентували

Всі продукти за нормами поділяють на 2 типи: ті, що швидко псуються, та ті, які мають тривале зберігання (завозиться в дошкільний навчальний заклад одразу вся партія, із розрахунку кількості дітей і кількості днів коли діти будуть харчуватися) .

Продукти, які швидко псуються (кисломолочні, масло, сир, яйця) завозяться окремими партіями, в залежності від замовлення садочками.

«Показовим, наприклад, стала закупівля яєць у цьому фінансовому році. Договір на постачання цього виду продукції передбачав їхню вартість у розмірі 13,4 грн за десяток. Але, якщо проаналізувати сьогоднішні ціни в закладах торгівлі, такої ціни фактично немає. Отже, той обсяг коштів, який був виділений на початку фінансового року на закупівлю яєць за ціною 13,4 грн, на сьогодні вичерпаний. Тому в наших навчальних закладах такого виду продукції, як свіжі курячі яйця, немає», - пояснює Юрій Петрик.

Така ж ситуація склалася сьогодні із м’ясом. Управління освіти і науки повинні були закупити м’ясо двох видів – свинину та яловичину (без кісточки, обвалене). На початку року ціна становила 80 грн/кг. Однак, сьогодні таких цін на ринку немає.

«Якщо ціна на одиницю товару змінюється протягом певного періоду більш як на 40%, постачальник не має можливості надавати таку продукцію і має право розірвати договір. Саме така ситуація виникла із постачанням м’яса, коли постачальник відмовився надавати даний вид продукції. Спроби провести додатковий тендер, а вони робилися два рази, не дали жодного результату, оскільки ціна на ринку даного товару вже була вища від заявленої нами. Гранично допустимі межі зміни цін – 10%» - розповів Юрій Петрик.

Внаслідок цього, м’ясо (свинину та яловичину) планували замінити на курятину. Для цього було проведено тендер. Однак, один із учасників закупівель подав скаргу в антимонопольний комітет, внаслідок чого торги були припинені. Внаслідок цього, сьогодні немає договору на поставку м’яса в садочки Білої Церкви. Тому управлінням освіти та науки було прийняте рішення замінити м’ясні вироби рибою.

Овочі та фрукти, за словами Юрія Петрика, сьогодні є в наявності та завезені в повному обсязі в дошкільні навчальні заклади.

Як відзначив начальник управління освіти і науки БМР, тендерне законодавство у тому вигляді, в якому ним користуються, є недосконалим, адже не дає можливості гнучко змінювати умови договору при змінах цін. Разом з тим, обсяги коштів, виділені на закупівлю продуктів, закінчилися, і щоб придбати певний вид продукції у певному обсязі, потрібно знову виділяти кошти через сесію міської ради. Як це зробити збільшиться вартість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

Нагадаємо, що 50% вартості харчування дітей у садочках сплачують батьки, а 50% - місцевий бюджет. Якщо виділити додаткові кошти на харчування, автоматично збільшиться сума коштів, яку мають сплатити батьки та місцевий бюджет. За словами Юрія Петрика, "нині батьки поки що не погоджуються на зміну вартості харчування". Однак, невідомо, кого з батьків опитували щодо підвищення вартості харчування...

«Ціни, за якими закуповуються продукти харчування, нижчі за ринкові, але вищі за ті, які були на початку року. Тому, враховуючи те, що продукція була розрахована на всіх дітей, які щоденно відвідують ДНЗ, а фактично відвідують не всі і не щодня, - вдається перекривати ті потреби в коштах, які потрібні для організації харчування», - пояснив Юрій Петрик.

Також начальник управління освіти і науки міської ради нагадав, що з метою контролю якості харчування у кожному навчальному закладі були створені брокеражні комісії до яких можуть долучитися представники батьківських комітетів.

Таким чином, в білоцерківських садочках до кінця року діти не побачать м’яса та яєць. Як вважаєте Ви, необхідно збільшувати вартість харчування в дошкільних навчальних закладах? Або, можливо, необхідно взагалі переглянути організацію харчування та меню у садочках?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #харчування #садочки #ДНЗ #управління #міськарада #тендер #БілаЦерква
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...