Що не можна робити на Старий Новий рік і Щедрий вечір
Щедрий вечір 13 січня дуже схожий на Святвечір перед Різдвом
В ніч з 13 на 14 січня білоцерківці, разом зі всією Україною, відзначають Старий Новий рік.
За інформацією сайту "Сегодня.ua", святкують його в країнах, де православна церква не перейшла на введене в Європі в XVI столітті нове літочислення. Зокрема, в Росії, Білорусі, Молдові, Грузії та Вірменії. Таким чином, в сучасність увійшло поняття "старого" і "нового" стилю.
Старий Новий рік і Щедрий вечір: традиції і обряди
Щедрий вечір 13 січня дуже схожий на Святвечір перед Різдвом. Однак страви готують вже не пісні: на столі повинні бути ковбаси, м'ясо, сало, пироги, вареники, млинці.
За святковою вечерею збирається вся родина. В цей вечір прийнято просити один у одного вибачення і бажати щастя і достатку в новому році.
Вранці 14 січня за стародавніми традиціями прийнято засівати. Згідно з цим ритуалом на Старий Новий рік хлопчики і молоді хлопці наповнюють свої кишені зерном. Засівають спочатку в своєму будинку. Потім в будинках хресних батьків, родичів і сусідів. При цьому бажають здоров'я, достатку і врожаю в новому році. Перший посівальник на Новий Рік приносить в дім щастя. За народним віруванням, дівчата щастя не приносять - тільки хлопці, а тому і засівати дівчатам не годиться.
Що не можна робити на Старий Новий рік і Щедрий вечір
- У давнину українці вважали, що в цей день не слід вимовляти слово "тринадцять", а також рахувати дрібні монети, адже це принесе сльози на весь рік.
- Не можна давати гроші колядника - з ними можна віддати благополуччя в домі;
- Не можна ображатися і бути злопам'ятним, а також сваритися;
- У Старий Новий рік не можна давати в борг, інакше весь рік ви будете боржником;
- Також українці вважали, що свято не варто зустрічати в темній, старої або брудному одязі;
- Не варто виносити в цей вечір сміття.
Читайте також:Різдво Христове 2018: що потрібно знати про свято.