Чому виникає необхідність звикання до слухового апарату?
Цифровий апарат для слухопротезування це складний в технічному плані пристрій, який призначається для компенсації втраченого слуху. Ці, також як інші апарати для протезування, що штучно заміщають функції людського організму, вимагають певного періоду адаптації. Її терміни носять суто індивідуальний характер та залежать від сукупності багатьох факторів.
Причини порушень в роботі слухового апарату
Зниження слухових можливостей може відбуватися з різних причин, а що стосується порушень в системі звукопровідності, то вони можуть протікати по-різному. Такі порушення можуть бути пов'язані з неправильним сприйняттям акустичної хвилі у вусі, а також з ідентифікацією їх у головному мозку.
Безпосередньо від природи порушення слухових функцій і залежить адаптація пацієнта до слухового рішення. Відповідно, чим ближче до основних відділів аналізатора слуху відбувається порушення, тим важче пацієнту буде використовувати пристрій. В окремих випадках слухопротезування проводити навіть недоцільно.
Важливі особливості
На процес адаптації має великий вплив вік та образ життя пацієнта. Відповідно, чим людина молодше, тим швидше вона зможе звикнути до нового акустичного пристрою. Особливий вплив на процес адаптації має період від початку глухоти до використання апаратів для протезування. Якщо пацієнт довгий час перебував у акустичній ізоляції та слухова інформація не надходила в кору головного мозку, то йому потрібно буде багато часу, щоб звикнути до нової звукової обстановки, навчитися розпізнавати акустичні хвилі правильно.
Важливу роль в адаптаційний період відіграє знання функціональних й технічних можливостей цифрового слухового апарату нового покоління. Багато пацієнтів вірять у міфи про негативний вплив на органи слуху інноваційних апаратів або чекають завищених, нереальних результатів їх використання. Не варто впадати в крайнощі, достовірну інформацію, якій можна довіряти на сто відсотків, можна отримати тільки від провідних фахівців та лікарів у цій галузі.
Ще одним важливим аспектом є бажання самого пацієнта використовувати слухові апарати. Якщо слуховий апарат купується за наполяганням рідних і друзів, то пацієнт, швидше за все, не готовий до цього з моральної точки зору, тому не зможе впоратися з усіма труднощами на шляху до можливості чути. Адже придбання апарату - це тільки один крок до досягнення мети. Для повноцінного відновлення функції органів слуху необхідно пройти складний процес адаптації, який вимагає бажання, розуміння ситуації та терпіння.
Допомога на вищому рівні
У Центрі Корекції Слуху «Беттертон» вам запропонують сучасне вирішення проблем втрати слуху, а також широкий комплекс супутніх послуг. Лікарі-сурдологи з великим досвідом роботи та необхідними професійними навичками допоможуть індивідуально підібрати й налаштувати сучасний слуховий апарат. Ми пропонуємо гарантійне обслуговування корекційних пристроїв і повний медичний супровід протягом одного року. Записатися на першу консультацію у Білій Церкві ви можете за адресою: вул. Гагаріна, 25, 2-й поверх. Центр здоров’я “Беладент”
Відповіді на всі питання ви отримаєте за телефонами:
(0456) 309-969
(066) 409-30-62
(067) 234-89-88