Олігархічна війна в Білій Церкві або експеримент під назвою «Білоцерківський госпітальний округ»
У жовтні 2017 року Верховна Рада України прийняла медичну реформу. З цього моменту лікарі та пацієнти живуть в очікуванні нововведень у медичній галузі. Під час неформального спілкування лікарі розповідають, що «чекаємо роз’яснень не раніше червня, а поки лікуємо, як і раніше».
Сайт 04563.com.ua вже повідомляв, що з 1 січня 2018 року лікування в Білій Церкві для мешканців інших населених пунктів стало платним. Так, вартість перебування у лікарнях міста коливається від 200 до 500 грн. за добу. Деякі активісти висловлюють думку, що таким чином міська влада намагається помститися громадянам за небажання об’єднуватися навколо Білої Церкви. Безкоштовною для приїжджих залишиться лише невідкладна допомога.
У коментарі газеті «Вісник Білої Церкви» Голова ГО «Біла Церва Разом» Микола Бабенко розповів про ситуацію, що склалася навколо Білоцерківської міської лікарні.
Так, за словами Бабенко, у результаті бюрократичних експериментів під назвою «Білоцерківський госпітальний округ та олігархічної війни в масштабах міста, виникла загроза для здоров’я білоцерківців.»
«Декілька місяців тому, коли міська влада у супроводі народних депутатів та представників Міністерства охорони здоров’я висловили бажання взяти участь у пілотному проекті для всієї України зі створення Білоцерківського госпітального округу, ми, як громадська організація, намагалися отримати відповіді на наступні питання: У Білій Церкві залишиться тільки одна лікарня, яка, крім жителів міста, також буде обслуговувати і жителів Сквирського, Володарського, Тетієвського, Ставищанського, Таращанського, Богуславського, Білоцерківського, Рокитнянського, Кагарлицького, Миронівського районів та міста Ржищєв. Таким чином, інфраструктура лікарні №2, навіть за умови її об’єднання з лікарнею №1 (зараз вже зрозуміло, що повного об’єднання не буде – значна частина інфраструктури Першої лікарні, скоріш за все піде на створення центрів сімейної медицини), повинна буде витримати обслуговування населення 400 тисяч чоловік замість 200 тисяч відповідно до своєї проектної потужності.
Виникає питання, а хто профінансує розвиток інфраструктури лікарні? Поточний та капітальний ремонти будівель та споруд лікарні? Хто буде фінансувати зношення інших основних засобів, що збільшилося вдвічі? І це перші, самі очевидні питання, на які відразу треба було мати відповіді.
Відповіддю стало твердження, що для вирішення цих питань будуть виділені значні додаткові субвенції з державного бюджету, а міський бюджет від цього не постраждає.»
На думку Миколи Бабенко на цю проблему накладається ще одна – головна:
«У Білій Церкві відбувається війна за бюджет, комунальні підприємства, перевезення та землю між кількома олігархічними групами. Міська влада має пряме відношення до однієї з цих груп. А у керівництві Білоцерківського району знаходяться інші люди, які представляють іншу групу.
Введення плати за медичні послуги для мешканців району є лише одним із епізодів цієї війни та інструментом тиску однієї групи на іншу. Не виключено, що в такому ж вигляді відбуваються, наприклад, торги навколо потенційної концесії міської тепломережі або розподілу автобусних маршрутів у місті.
Ціна цієї локальної війни знову буде вимірюватися людськими життями.»
Читайте також: У Білій Церкві для станції екстреної медичної допомоги закупили нові автомобілі.