Чи потрібні чотирилапим «зимово-весняні» вітаміни?
Вітаміни потрібні всім! Це незаперечний факт. Особливо у зимово-весінній період організму найбільше бракує вітамінів, мінералів і корисних мікроелементів. Купуючи різнокольорові пігулки в аптеці для себе, дбайливі господарі чотирилапих починають замислюватися над тим: а чи не час також поповнити баланс вітамінів домашнім улюбленцям, придбати щось і для хвостатих? Ідея чудова! Але іноді благі наміри господарів можуть зіграти невдалий жарт – навіть найкращі вітаміни підійдуть не усім котам та собакам. Як визначити кому саме вони потрібні, а кому лише зашкодять, читайте далі.
Якщо Ви годуєте кішку або собаку готовими кормами, то в цій їжі вже передбачений повний набір необхідних для організму вітамінів та мінералів. А у випадку, коли домашні улюбленці їдять натуральну їжу, подбати про додатковий запас корисних речовин не завадить. Особливо про це необхідно пам’ятати у зимово-весняний період.
Саме навесні (і восени) у домашніх улюбленців відбувається линька. Незважаючи на те, що весняна линька коротша, вона є більш інтенсивною, ніж восени. Чи має в цей час організм улюбленця отримував додаткові вітаміни? Думки спеціалістів у цьому питанні дещо різняться: деякі експерти вважають, що в цей час використовувати якісь стимулюючі добавки для росту шерсті немає потреби, на думку інших – вітаміни давати все одно потрібно.
Якщо в організмі тварини недостатньо вітаміну А та біотину линька може затягнутися, а шерсть домашнього улюбленця стає скуйовдженою, з’являється сльозотеча, каламутніє рогівка ока. У цьому випадку до авітамінозу недалеко.
Отже, авітаміноз у домашніх улюбленців проявляється наступним чином:
- Тьмяніє шерсть і злазить жмутами
- Лущиться шкіра
- У коточках морди можуть з’являтися тріщинки
У цих випадках організм тварини потребує допомоги. Тому, для того щоб уникнути подібних проблем, подбайте про весну вашого улюбленця вже зимою. У Білій Церкві у ветклініці та зоомагазині «Кот Матроскин», що знаходиться по бульвару Олександрійському 76, можна придбати якісні препарати для запобігання авітамінозу у домашніх улюбленців.
Ще раз наголошуємо: такі комплекси вітамінних добавок необхідно давати лише собакам та кішкам, котрі харчуються натуральною їжею. Але якщо ви годуєте тварину готовим кормом і помічаєте ознаки авітамінозу, це говорить про те, що їжа не покриває добової потреби кількості вітамінів, або організм улюбленця з якихось причин не засвоює їх.
Як ще можна дізнатися, що тварині необхідні вітаміни?
Так звана «незвична поведінка» тварини може вам дати сигнал про нестачу корисних мікроелементів:
- Якщо улюбленець гризе штукатурку, цеглу, їсть землю – це означає нестачу кальцію;
- Якщо «мусолить» різне сміття під час прогулянки – значить недостатньо вітамінів групи В;
- Підбирає недопалки (характерно для собак) – потрібен вітамін Р;
- Викривлення кісток передпліччя чи задніх кінцівок, говорить про нестачу вітаміну D (рахіт).
При цьому важно пам’ятати, що передозування вітамінами є не менш небезпечним для організму тварини, ніж їх нестача. У ветклініці та зоомагазині «Кот Матроскін» ветеринари завжди готові проконсультувати вас стосовно того, які саме вітаміни та у який період краще давати домашнім улюбленцям.