• Головна
  • Як зробити життя людей з проблемами слуху комфортніше?
Новини компаній
10:40, 4 квітня 2018 р.
Надійне джерело

Як зробити життя людей з проблемами слуху комфортніше?

Новини компаній

Сучасні досягнення науки дозволяють компенсувати навіть сильні порушення слуху. Щорічно великі виробники випускають слухові апарати нового покоління, з кожним разом вдосконалюючи їх. Але на жаль, багатьом в нашій країні ця розкіш недоступна не тільки через відсутність коштів, а й за браком інформації. У той час, як у європейських містах (Берліні, Варшаві та інші) центрів слуху суттєво більше.

Ситуація з реабілітацією слуху  у регіонах

На периферії, на відміну від столиці, попит населення, що потребує слухової допомоги, недостатньо задоволений. Загалом у кожному обласному центрі працює 2-3 спеціалізовані заклади, а в районних, маленьких містах та селах їх часто й зовсім немає. Що стосується Білої Церкви, то тут з відкриттям центру «Беттертон» ситуація суттєво покращилася. Це дозволило задовольнити попит населення та краще інформувати пацієнтів про те, які можливості мають сучасні слухові апарати.

Тенденції слухових рішень за останні 5 років

Приємно усвідомлювати, що сьогодні ситуація зі слуховою допомогою в Україні стала помітно краще, ніж кілька років тому. Основні поліпшення видно неозброєним оком:

Кваліфікація лікарів отоларингологів зросла, вони краще обізнані про сучасні можливості сучасних слухових апаратів

Зросла поінформованість населення – завдяки доступності потрібних даних у інтернеті

Компанії-виробники постійно вдосконалюють індивідуальні слухові апарати, тим самим роблячи життя людей з приглухуватістю набагато простіше

По Україні відкривається більше спеціалізованих установ для надання допомоги людям з порушеннями слуху, зокрема, філія центру «Беттертон» у Білій Церкві

З'явилося більш якісне діагностичне обладнання, що дозволяє точно поставити діагноз

З огляду на ситуацію, що склалася, можна сподіватися, що такими темпами незабаром ми наблизимося до європейського рівня надання слухової допомоги населенню. Проте, проблеми поки що є. Головні з них – недостатній рівень інформованості про способи діагностики порушень слуху й неможливість придбати слуховий апарат преміум класу в силу обмежених фінансових можливостей. Але моделі економ-класу сьогодні може дозволити собі будь-який український пенсіонер, тим більше, що є соціальні програми,що роблять їх доступними.

Ще одна проблема – люди часто не надають значення падінню слуха, не відразу помічають його. Наприклад, один з пацієнтів нашого центру в Білій Церкві, керівник підприємства, постійно скаржився на складнощі при проведенні службових нарад. Адже мова колег здавалася йому нерозбірливою. Але хіба може бути, щоб усі одночасно стали говорити гірше? Запідозривши в себе проблеми зі слухом, він звернувся до нас. Почавши носити індивідуальні слухові апарати, він був вражений тим, наскільки комфортніше стало його життя. Після місяця носіння він вже не уявляв, як обходився без них раніше.

Крім цього поширеною причиною відмови від носіння слухових апаратів є боязнь, що вони будуть помітні. Наведемо для прикладу ще одну історію. 40-річний вчитель мав серйозні незручності через порушення слуху. Але при цьому не хотів носити цифрові слухові апарати, побоюючись, що вони похитнуть його репутацію. Адже його професія передбачає постійне перебування на увазі. На щастя, в якийсь момент він все ж таки зважився й вибрав мініатюрні слухові апарати. І з подивом виявив, що раніше його поганий слух був куди більш помітний оточуючим, ніж ці маленькі помічники.

Трохи статистики

Більшість пацієнтів нашого центру в Білій Церкві – люди похилого віку (від 60 років та старше). Однак усе частіше до нас звертаються з проблемами слуху досить молоді клієнти, середній вік яких становить 40 років. У групі ризику знаходяться:

Кожна 4-та людина

Працівники промислових підприємств із підвищеним шумовим забрудненням (звуки гучністю вище 80 дБ травмують органи слуху)

Професійні музиканти – близько 70% з них страждають слуховими розладами

Люди, які страждають хронічними захворюваннями серцево-судинної та ендокринної системи

Новонароджені – у разі несприятливого перебігу вагітності або наявності спадкової схильності

Ось чому важливо звертати увагу на проблему якомога раніше. Бажано раз на рік проходити діагностику слуху та в разі виявлення приглухуватості відразу ж купити слуховий апарат. Це створить необхідне акустичне навантаження, щоб мозок міг і далі нормально сприймати звуки. Щоб дізнатися більше, запишіться на прийом до нашого центру у Білій Церкві.

Наша адреса: м. Біла Церква, вул. Гагаріна, 25, 2-й поверх

Центр здоров’я “Беладент”

Телефони:

(0456) 309-969

(066) 409-30-62

(067) 234-89-88

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проблемамислуху #Беладент #Беттертон #центрслуху
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...