Більше екології та світла: компанія "Кліaр Eнeрджі" буде видобувати біогаз у Білій Церкві
За словам директора компанії, з початком роботи екологічна ситуація почне покращуватись, а отриманої електроенергії вистачить на один з мікрорайонів.
На початку цього тижня було прийняте важливе для мешканців Білої Церкви рішення. 30 жовтня члени виконкому затвердили переможця конкурсу, який виконуватиме комплекс робіт по дегазації полігону твердих побутових відходів у місті.
За інформацією прес-служби Білоцерківської міськради, на конкурс свої пропозиції подали три підприємства: ТОВ "КЛІАР ЕНЕРДЖІ", ТОВ "БІОГАЗ ЕНЕРДЖІ", ТОВ "ЛНК". За результатами конкурсу, найбільшу кількість балів, відповідно до методики оцінки, набрало Товариство з обмеженою відповідальністю "КЛІАР ЕНЕРДЖІ".
Як відзначають у міській раді, саме це підприємство запропонувало кращі умови з впровадження системи збору та утилізації біогазу на сміттєзвалищі у Білій Церкві, тому його й було визначено переможцем. Роботи будуть проводитися не більше року.
За словами заступника міського голови Валерія Гнатюка, для проведення дегазації сміттєзвалища планували виділити кошти із міського бюджету, однак реалізація проекту потребувала значних капіталовкладень, тому, було організовано такий конкурс.
"Основними критеріями оцінки, які були визначальними, стали: найбільший відсоток за спільну діяльність, який запропонувало підприємство для сплати місту; можливість реєстрації підприємства, як суб'єкта господарювання в м. Біла Церква або наявність філії в нашому місті; наявність на балансі у підприємства відповідного обладнання; термін реалізації проекту", - зауважив Валерій Гнатюк.
Нагадаємо, переможець конкурсу виконуватиме роботи з дегазації - видобуватиме газ зі сміття у Білій Церкві. Видобутий газ перероблятимуть на електроенергію, яку підприємство продаватиме за "зеленим тарифом", а встановлений відсоток від загальної суми буде сплачувати місту.
За словами керівника ТОВ "КЛІАР ЕНЕРДЖІ" Андрія Гріненко переробка сміття на полігоні значно покращить екологічну ситуацію в місті та районі.
"Газ метан який виділяється полігоном, ним дихає населення, цей газ приникає у землю, грунтові води, населення цю воду споживає. Все це буде вийнято і перероблено в електричну енергію. Зникне неприємний сморід", - розказав він.
Окрім того, як відзначив Гріненко, з'явиться додаткова гарантія безперебійного постачання електроенергії, адже переробна станція буде виробляти 0,5 мегават електроенергії за годину, що дозволить забезпечити світлом один з мікрорайонів.
Окрім того, робота станції дозволить державі зекономити на газі.
"Вироблення 0,5 мегават електроенергії на годину економить за рік 2,5 млн кубічних метрів газу, котрі витратила б наша держава на виробництво такого обсягу енергії. В абсолютних величинах держава економить близько 20 млн грн на рік на виробництві 0,5 мегават в годину електричною енергії, яку ми виробляємо зі шкідливого газу", - сказав він.
Андрій Гріненко впевнений, що в майбутньому за рахунок розвитку альтернативних джерел енергії Україна зможе повністю забезпечити свої енергетичні потреби, але для цього потрібна комплексна програма, яка б враховувала енергетичні особливості кожного окремого регіону.