• Головна
  • У Міністерстві інфраструктури обговорили відкриття пункту пропуску на аеродромі "Біла Церква"
10:18, 18 січня 2019 р.

У Міністерстві інфраструктури обговорили відкриття пункту пропуску на аеродромі "Біла Церква"

16 січня, в Міністерстві інфраструктури відбулась міжвідомча нарада на якій обговорили питання отримання аеродромом «Біла Церква» міжнародного статусу та практичних кроків по відкриттю пункту пропуску через державний кордон на аеродромі.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу, вирішення цього завдання стане першим кроком на шляху реалізації проекту створення міжнародного мультимодального логістичного хабу в Білій Церкві.  

За словами радниці Міністра інфраструктури Олександри Клітіної, сьогодні в Україні стрімко розвивається ринок авіації. В найближчому часі планується розширення мереж польотів та напрямів, які будуть здійснювати лоукостери.

«Біла Церква - чи не єдиний муніципалітет у нашій країні, який готовий підтримувати та розвивати аеропорт, вбачаючи в ньому високий рівень перспективності. Злітно-посадкова смуга аеродрому знаходиться в належному стані та придатна для швидкого запуску cargo-операцій. Також значною перевагою є наявність залізничної гілки, яку паралельно можна відновити під мультимодальне сполучення. Фактично це і є пріоритет Національної транспортної стратегії, прийнятої Кабінетом Міністрів України» - зазначила Олександра Клітіна.

У Міністерстві інфраструктури обговорили відкриття пункту пропуску на аеродромі "Біла Церква", фото-1

За її словами цей проект є дуже цікавим для Міністерства. Крім того, згідно із позитивною оцінкою експертів проекту ЄС AASSIST аеропорт в Білій Церкві є перспективний, як сучасний мультимодальний транспортний вузол.

«Фахівці Мінінфраструктури спільно з експертами ЄС та міжнародними банками прийшли до спільного висновку, що для розвитку аеропорту першою передумовою має стати отримання аеродромом міжнародного статусу, відкривши пункт пропуску через державний кордон. Щоб залучити інвесторів чи кредитне фінансування, нам потрібно запустити тут операції», - наголосила очільниця Офісу підтримки реформ при Мінінфраструктурі.

Як відмітив директор БВАКа Сергій Кандауров, сьогодні аеродром «Біла Церква» в більшості приймає літаки із закордону і готові збільшити кількість польотів:

«Наші авіакомпанії готові в рази збільшити кількість польотів на аеродромі у разі відкриття пункту пропуску через кордон. Зросте попит не лише на здійснення авіаційних операцій, але і на базування повітряних суден. Надавши нашому підприємству можливість обслуговувати міжнародні рейси, що прилітатимуть на технічне обслуговування літаків, а згодом і на карго-перевезення аеропорт «Біла Церква» стане дуже цікавим інфраструктурним об'єктом для багатьох інвесторів», - зазначив директор БВАК.

У Міністерстві інфраструктури обговорили відкриття пункту пропуску на аеродромі "Біла Церква", фото-2

Заступник начальника відділу нормативного забезпечення прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Онопрієнко відмітив, що Держприкордонслужба підтримує відкриття пункту пропуску у Білій Церкві:

«Держприкордонслужба виступає «за» відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі «Біла Церква». Ми за те, щоб у Білій Церкві був аеропорт. Наша служба готова йти на співпрацю, надавати консультативні поради тощо, аби отримання міжнародного статусу відповідало всім механізмам та вимогам відповідно до чинних нормативно-правових актів», - додав Сергій Онопрієнко.

Для відкриття пункту пропуску на аеродромі «Біла Церква» існує основна інфраструктура. На думку провідного авіаційного експерта Євгена Трескунова, необхідно лише допрацювати безпекову складову та приміщення для розміщення митної служби, а необхідна для них інфраструктура є на базі діючого Митного поста, що знаходиться за парканом аеродрому «Біла Церква».

За підсумками наради усі учасники висловили повну підтримку необхідності відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі «Біла Церква».

Наступну робочу зустріч планують провести на аеродромі «Біла Церква» на початку лютого 2019 року.

Відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі «Біла Церква» заплановано на травень 2019 року.

Як підкреслив голова Державної авіаційної служби Олександр Більчук, ДАС всіляко сприятиме розвитку авіаційної інфраструктури в Україні, загалом і в Білій Церкві.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аеродром #БВАК #Біла_Церква
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...