• Головна
  • Як жителям інших населених пунктів лікуватися у Білій Церкві безоплатно
10:21, 5 лютого 2019 р.

Як жителям інших населених пунктів лікуватися у Білій Церкві безоплатно

Як жителям інших населених пунктів лікуватися у Білій Церкві безоплатно

Останнім часом у соціальних мережах обговорюють перебування пацієнтів з інших населених пунктів в Білоцерківській міській лікарні №3 на платній основі. Більшість таких постів викликають обурення з боку жителів Білоцерківського району. Чому ж перебування у лікарнях Білої Церкви стало платним для пацієнтів з інших населених пунктів розповіли у міській раді.

Так, за інформацією прес-служби Білоцерківської міськради, медична допомога наразі надається за рахунок медичної субвенції з державного бюджету, яка надається кожному населеному пункту пропорційно до кількості мешканців.

У 2019 році наше місто отримало із державного бюджету медичну субвенцію у розмірі 150 млн грн. Додатково на утримання лікарень із місцевого бюджету буде виділено близько 100 млн гривень.

Згідно зі статутом Білоцерківської міської лікарні №3, медичний заклад надає медичну допомогу мешканцям Білої Церкви. Крім цього, лікарня може надавати послуги жителям інших територіальних громад. Згідно з рішенням Білоцерківської міської ради №1885-43-ІІ від 21.12.2017р «Про погодження вартості медичної послуги (одне амбулаторне відвідування, один день стаціонарного лікування, один день лікування в денному стаціонарі, одне гістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалу) для мешканців інших населених пунктів, територіальних громад)» було встановлено вартість перебування в міській лікарні №3, яка сьогодні становить:

- без врахування витрат на опалення - 464,00 грн (один день стаціонарного лікування);

- в опалювальний сезон – 497,00 грн (один день стаціонарного лікування).

Для того, щоб надавати медичні послуги жителям Білоцерківщини та інших населених пунктів, міська рада запропонувала відповідним адміністраціям укласти угоди про відшкодування вартості наданих послуг. Тому, кошти медичної субвенції, які отримують всі територіальні громади, вони можуть витрати на створення у себе відповідних відділень або оплатити такі послуги в інших лікарняних закладах.

Так, наприклад, подібну угоду Білоцерківська лікарня №3 вже уклала з КНП Фастівської районної ради «Фастівська центральна районна лікарня», Володарською центральною районною лікарнею, Сквирською центральною районною лікарнею. Мешканці цих міст та районів отримують на тих же умовах, як і білоцерківці. Найближчим часом Біла Церква укладе угоди з Узинською лікарнею та Рокитнянською центральною районною лікарнею.

Як відзначають у міській раді, Біла Церква не може сплачувати кошти за лікування жителів з інших міст зі свого бюджету. Для того, щоб жителі Білоцерківського району, об’єднаних територіальних громад в подальшому мали змогу отримати спеціалізовану медичну допомогу в інфекційному стаціонарі Білоцерківської міської лікарні №3, лікувальні заклади, в яких відсутні інфекційні відділення повинні укласти договір про лікування своїх жителів.

Тому, у міській раді закликають громадян активно впливати на адміністрації інших міст та сіл для отримання кваліфікованої допомоги за рахунок коштів, які держава спрямовує на кожного громадянина.

Читайте також: Незабаром у Білій Церкві відкриється новий сучасний кардіоцентр.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарня #Біла_Церква #ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...