• Головна
  • У Білій Церкві відкрили Меморіал пам’яті жертвам Голокосту і Праведникам Народів Світу
ФОТО
11:07, 28 серпня 2019 р.

У Білій Церкві відкрили Меморіал пам’яті жертвам Голокосту і Праведникам Народів Світу

ФОТО

Вчора, 27 серпня в Білій Церкві відбулося відкриття Меморіалу пам’яті жертвам Голокосту і Праведникам Народів Світу.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, на відкритті були присутні представники єврейських громад України, Ізраїлю, США, Нідерландів і Німеччини. Також на церемонії відкриття виступала голова єврейської громади Білої Церкви Нателла Андрющенко, яка доклала багато зусиль для створення монумента, який увічнив пам'ять не тільки про трагедію Голокосту, а й про тих українців, які рятували євреїв.

Біля Меморіалу також виступили почесні гості зі Сполучених Штатів Америки, які стали живими прикладами дивовижного спасіння з вільнюського гетто. Були вручені квіти представникам єврейської громади, які були врятовані під час Голокосту в Білій Церкві, представникам родин Праведників Народів Світу.

На меморіалі викарбувані такі слова:

«Кожен, хто нищить душу одну, нищить цілий світ. Кожен, хто рятує душу одну, рятує весь світ»

Фотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман Наумов

Меморіал побудований на Торговій площі. Саме на цьому місці відбувся один з перших масових розстрілів місцевого єврейського населення. У серпні 1941 року тут було вбито 90 єврейських дітей. Усього, за оцінками істориків, під час окупації міста нацистами було розстріляно від 4,5 до 7 тисяч осіб єврейської національності.

Повідомляється, що меморіал був побудований на благодійні кошти, які збиралися цілий рік. Внески робили не тільки українці, а й представники іноземних громад.

Біля відкритого Меморіалу також виступили почесні гості зі Сполучених Штатів Америки – живі приклади дивовижного спасіння з вільнюського гетто; квіти були вручені представникам єврейської громади, які були врятовані під час Голокосту в Білій Церкві, представникам родин Праведників Народів Світу.

Фотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман НаумовФотограф: Роман Наумов

Присутні поклали до пам’ятного знаку квіти – як символ передчасно відібраного життя у маленьких дітей, м’які іграшки, а також каміння – на знак вічної пам’яті про жертв невинно вбитих представників єврейської національності під час Другої Світової війни.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#меморіал #Біла_Церква #Голокост
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...