Спідня білизна своїми руками – оригінальний подарунок
До красивої спідньої білизни небайдужі й чоловіки, і жінки. Адже навряд чи щось може виглядати спокусливіше, чим витончене жіноче тіло в елегантному мереживному комплекті. Але кожна фігура індивідуальна, а знайти білизну, що точно відповідає параметрам власниці, украй складно. І вибір інтимної деталі одягу перетворюється на муку: то матеріал низької якості, то шви занадто грубі, а то верх або низ сидять зовсім не так, як хотілося б. Замість того, щоб погоджуватися на півзаходи, можна пошити ідеальний мереживний комплект власними руками. Мінімум матеріалів, точна викрійка – і спідня білизна мрії для себе або на подарунок готова.
Як вибрати матеріал?
Однією з важливих переваг власноручного виготовлення спідньої білизни є можливість самостійного вибору матерії. Багато виробників намагаються здешевити вироби, використовуючи низькосортні матеріали. Адже делікатний предмет одягу весь день торкається до найніжніших ділянок тіла, тому повинен виготовлятися з якісної матерії. Краще за все для пошиття підходять:
- бавовна – натуральна, приємна на дотик, дихаюча матерія;
- натуральний або штучний шовк;
- поліамід – гладка синтетична матерія, що добре пропускає повітря;
- мереживо або гіпюр.
Виріб можна виготовити тільки з однієї тканини або комбінувати її різні види. Для обробки переважно використовується мереживо, що не тягнеться, а ось з видів гіпюру, що тягнуться, предмет туалету можна скроїти повністю.
Щоб спідня білизна була зручною і виглядала ефектно, важливо використати хорошу гумку. Вона має бути досить еластичною, щоб добре розтягуватися, не упиватися в тіло. Гумки випускаються різних кольорів і форм, тому знайти ту, що вдало поєднується з дизайном бюстгальтера або трусиків модель досить просто. Їх застосовують для пошиття бретелей, обробки країв бюстгальтерів.
Також для роботи варто запастися фурнітурою:
- кісточками;
- гачками;
- регуляторами;
- кільцями.
Купити фурнітуру для білизни потрібного кольору не так вже просто із-за низького попиту на неї.
Не зайвим буде придбати текстильний клей. Новачкам простіше працювати зі складами, що тягнуться тільки в одному напрямку.
Після купівлі матеріалів пора замислитися над вибором моделі спідньої білизни. Найпростіше знайти зручний варіант, що підкреслює фігуру, примірявши декілька комплектів в магазині.
Що треба знати про викрійки та лекала?
Найбільш відповідальний і трудомісткий етап в процесі шиття – створення викрійки. Вимірить усі необхідні параметри, використайте виготовлені лекала для розкроювання примірювальної моделі. Якщо ви тільки починаєте шити й боїтеся зіпсувати тканину із-за нестачі досвіду, потренуйтеся на дешевих відрізах. Розкроївши, змітавши й примірявши пробний варіант, ви зможете оцінити точність розмірів, внести зміни в елементи, що не сподобалися або зовсім відмовитися від невдалого дизайну.
Властивості різних видів тканин відрізняються, тому скроєні за одними лекалами, але з різної матерії вироби мають абсолютно інакший вигляд на тілі.
Попрактикувавши на непотрібній тканині, сміливо переходьте до розкроювання деталей білизни. Легко скріпивши елементи, приміряйте модель, що вийшла. При необхідності скорегуйте деталі, а потім закріпіть в потрібних місцях фурнітуру.
Як шити спідню білизну з мережива: майстер-клас
У магазинах мереживна спідня білизна коштує немало, тому набагато вигідніше скроїти її самостійно. Головне – вибрати добре мереживо, яке витримує численні прання і прослужить не один рік.
Для пошиття трусиків треба підготувати:
- мереживо;
- ножиці;
- викрійку;
- сантиметр;
- нитки;
- голку;
- швацьку машину.
Щоб білизна з делікатного матеріалу ідеально сиділа, до зняття мірок доведеться підійти дуже уважно. Або скористайтеся для створення лекал старими трусиками. Для цього розпоріть їх по швах, розкладіть на папері й акуратно обведіть контур. Шаблон, що вийшов, можна доповнити декоративними елементами, щоб зробити дизайн майбутніх трусиків цікавішим.
Щоб зшити цю делікатну річ візьміть:
- відріз еластичного мережива (110х14 см);
- 70 см гумки;
- швацькі інструменти.
Для виготовлення мереживних трусиків потрібно:
- Скласти матерію навпіл.
- Прикласти до мережива викрійку.
- Викроїти дві ідентичні деталі.
- Виконати шви спереду і ззаду.
- Обробити вільні краї оверлоком або зигзагоподібною машинною строчкою.
- Зшити передню і задню частини.
- Пришити ластовицю з м'якої натуральної матерії.
- Приторочити по верхньому краю гумку зигзагоподібним швом.
- Пропрасувати готовий виріб і насолоджуватися обновкою.
За аналогічною схемою, використовуючи викрійку бюстгальтера, можна зшити й верх.
Створення спідньої білизна своїми руками – не таке вже складне завдання, а таке, що вимагає мінімальних навичок в рукоділлі. Але навчившись самостійно шити розкішні мереживні комплекти, ви вже не захочете повертатися до магазинних моделей і зможете радувати подруг відмінними подарунками.