• Головна
  • Супероксиддисмутаза у косметиці та косметології
Новини компаній
10:55, 17 грудня 2021 р.

Супероксиддисмутаза у косметиці та косметології

Новини компаній
Супероксиддисмутаза у косметиці та косметології, фото-1

Супероксиддисмутаза (або ж СОД) – ферментний антиоксидант, який доволі успішно застосовується сьогодні у косметології, для комплексного лікування різних станів та захворювань шкіри.

Фермент супероксиддисмутаза природним чином виробляється у кожній клітині нашого організму. Саме він є ключовим ферментом антиоксидантного захисту і акцептором вільних кисневих радикалів (активних форм кисню). Тобто він суттєво зменшує дію вільних радикалів – молекул, які провокують процес перекисного окислення окислення і, як наслідок, стрес шкіри, її запалення та старіння.

ЦІКАВО: Одна молекула СОД в організмі здатна нейтралізувати близько мільйона АФК – активних форм кисню, у той час як теж відомий антиоксидант вітамін С – лиш один вільний радикал.

Дія окислювального стресу на шкіру: чи є загроза?

Шкіра – надзвичайно важливий орган. Вона захищає організм людини від вірусів, бактерій та токсинів, а також вільних радикалів, які утворюються безпосередньо під впливом ультрафіолетових променів.

Взагалі, антиоксидантна ферментна система організму захищає організм людини і здатна сама підтримувати концентрацію цих радикалів на необхідному, нетоксичному рівні. Але різна дія (механічна, хімічна, іонізуюча, токсична тощо) може порушити цю рівновагу. Виявляючи таким чином окислювальний стрес на шкіру, про який ми згадували вище, такі АФК стають в підвищеній концентрації в організмі і вже становлять загрозу. У великій концентрації вони руйнують білки, жири, нуклеїнові кислоти та сполучні тканини, які є основою нашої шкіри.

Типи СОД

В нашому організмі існує три типи СОД. А саме, СОД1 знаходиться в цитоплазмі, СОД2 в мітохондрії і СОД3 – це позаклітинна екстраклітина. Різняться вони як своєю структурою, так і складом та локалізацією в клітинах, але в цілому надають загальний глобальний незамінний для організму вплив.

Роз'яснення від лікарів про СОД в цілому

Участь в антиоксидантному захисті такого ферменту, як СОД, необхідна для регулювання саме GPx та CAT – глутатіонпероксидази разом із каталазою відповідно. Ці ферменти, як активні форми кисню, у великій кількості пошкоджують мембрани клітин й призводять до перекисного окиснення ліпідів. А це провокує порушення захисного шару шкіри, проникнення токсинів та бактерій. Через це, у вогнищі запалення є накопичення нейтрофілів, які виробляють значні кількості лізосомальних ферментів, що руйнують навколишні тканини. Ще АФК призводять до руйнування молекул колагену у шкірі, який дає епідермальному шару захист гіалуронової кислоти      для тримання необхідної вологи. Саме ці всі процеси дуже прискорюють старіння.

Тож, такий фермент, як супероксиддисмутаза (СОД) є дуже перспективним як підсилююча дія будь яких косметологічних, лазерних та апаратних процедур.

СОД у косметології та косметиці

Цей найпотужніший фермент проти старіння широко використовується у косметології, підсилюючи дію процедур та космецевтики мінімум у 5-6 разів. Застосування його в косметології є дуже ефективним, бо він працює на клітинному рівні та покращує клітинне дихання, а також зберігає еластичність та пружність епідермісу. Звісно ж, склад косметичних засобів сьогодні дуже різноманітний. Але, правильно підібраний догляд за шкірою за допомогою засобів, де міститься супероксиддисмутаза (СОД), однозначно допоможе компенсувати вікові зміни та помітно позбавити від їх візуальних проявів.

Застосування СОД у косметиці у таких засобах, як:

  • Зволожуючі – утримання вологи (захист гіалуронової кислоти) та відновлення бар'єрної функції рогового шару.
  • Протизапальні – усунення запальних вогнищ на шкірі, відбілювання відтінку та усунення постакне і пігментації.
  • Сонцезахисні – захист безпосередньо від АФК, які утворюються від УФ-променів.
  • Антивікові – запобігання утворенню поперечних зшивок колагену (частіше це працює зі шкірою навколо очей), а також запобігання пошкодження кератинових структур, еластину, і тієї ж гіалуронової кислоти.
  • Для чутливої шкіри – також нормалізація бар'єрної функції рогового шару, але ще косметика для чутливої ​​шкіри та всі такі засоби, що містять СОД, мають протиалергічну дію.

У косметологіїСОД зазвичай вводиться у вигляді пероральних препаратів та застосовується у вигляді лікувально-профілактичних косметичних засобів спільно. Саме лікарська терапія чудово підкріплює та доповнює місцеві засоби та лазерні процедури, які застосовуються для усунення вікових проявів. Звісно, будь-який такого плану догляд за обличчям повинен мати відповідні ліцензії та сертифікати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...