• Головна
  • Граппа - привіт із сонячної Італії
Новини компаній
16:03, 15 січня

Граппа - привіт із сонячної Італії

Новини компаній

Граппа - це міцний спиртний напій, що отримується шляхом дистиляції виноградних вичавків (шкірки, м'якоті, насіння, стебел). Вона виходить не із сусла чи соків, а з того, що залишається після виготовлення вина.

Граппа - привіт із сонячної Італії, фото-1

Історичне походження

Батьківщиною граппи вважається Апеннінський півострів, де вона виробляється вже понад 800 років. Перші згадки трапляються у документах XII століття. На той час граппа була відома в основному в північних регіонах Італії, таких як П'ємонт, Ломбардія та Венето. Залишки ягід збиралися після віджимання виноградного сусла під час створення вина. Потім вони переганялися у дистиляційних кубах, щоб одержати міцний спирт.

Спочатку граппа вважалася побічним продуктом виноробства і використовувалася в основному для технічних цілей, наприклад, виробництва фарб і лаків. Але згодом спиртне стало набувати популярності як самостійний міцний напій. На початку XX століття було прийнято стандарт, згідно з яким дистилят повинен виготовлятися з вичавків, отриманих із винограду, вирощеного в Італії. В даний час граппа вважається одним із найпопулярніших італійських спиртних напоїв. Основні етапи виробництва:

1. Отримання вичавків - виноградні шкірки, що залишилися після пресування винограду для вина.

2. Ферментація залишків, натуральних та напівферментованих. Напівферментовані - це лушпиння, бродіння якого зупинилося за допомогою бренді або цукру.

3. Дистиляція, ємності заповнюються суслом, що перебродило. Виробник видобуває етиловий спирт, що є серцем граппи. Це може бути безперервна чи періодична перегонка.

4. Старіння у дерев'яних ємностях (бочках).

Готовий продукт зазвичай розливають у пляшки із прозорого скла. В українському інтернет-магазині maudau.com.ua представлено великий вибір італійського алкоголю. Для молодих підвидів напою зазвичай використовують пляшки з широким горлом, щоб наголосити на фруктовому ароматі. Для більш зрілих, міцних варіацій, які витримують у барилах, застосовується тара з вузьким горлом, щоб довше зберегти аромат та смак.

Безліч різновидів

Граппа буває різних видів, які різняться за способом виробництва, міцності та витримки. Найпоширенішими вважаються:

1. Молода (giovane) - міцність 35-50%, не витримується у бочках. Відрізняється яскравим фруктовим ароматом та смаком.

2. Доросла (invecchiata) — вже 40–55%, з томленням у бочках із дуба, каштану чи вишні протягом кількох місяців чи років. Має більш складні характеристики, в яких переважають нотки спецій, сухофруктів і шоколаду.

3. Ароматизована (aromatizzata) - 35-50%, насичена різними добавками: травами, фруктами, спеціями.

Граппа зазвичай подається у чистому вигляді як окремий напій. Але часто використовується для приготування коктейлів. А ось італійці люблять додавати в філіжанку кави п'яту частину свого національного спиртного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...